5 cech idealnej suszarki do ubrań!

0

5 cech idealnej suszarki do ubrań!

Wybór odpowiedniej suszarki do ubrań jest bardzo istotny, zwłaszcza gdy dysponujemy małym metrażem. Rozłożyste suszarki zajmują bardzo dużo miejsca, zabierając przy tym cenną przestrzeń życiową w sypialni, łazience, a nawet salonie. Jaka powinna być idealna suszarka? Poznaj 5 cech, które wpływają na funkcjonalność produktu i wybierz suszarkę doskonale dopasowaną do Twoich potrzeb!

Zanim zdecydujesz się na zakup zupełnie przypadkowej suszarki, zastanów się, czy aby na pewno spełni ona Twoje oczekiwania. Pokaźnych rozmiarów suszarka, która po rozłożeniu mieści niewiele prania, a do tego jest ciężka i podatna na rdzę to nie najlepszy wybór. Na rynku znajdziesz znacznie lepsze produkty w podobnej cenie, które ułatwią Twojej rodzinie codzienne funkcjonowanie.

Kompaktowość

Pierwsza zaleta dobrej suszarki to kompaktowy rozmiar. Niewiele osób dysponuje przestronną pralnią, w której może także suszyć odzież. Zwykle złożoną suszarkę ukrywamy w szafie lub obok pralki, a rozłożony sprzęt stawiamy w pokoju. Dlatego tak ważne są wymiary suszarki! Wybierz produkt, który po złożeniu zmieści się wszędzie – w szafie, za drzwiami lub pod łóżkiem.

Dzięki temu nie będziesz się martwić, że suszarka ciągle znajduje się na widoku. Natomiast jeżeli chcesz, żeby rozłożona suszarka zajmowała jak najmniej miejsca postaw na produkt poziomy – to innowacyjne rozwiązanie doskonale sprawdza się w każdym mieszkaniu. Poziomą suszarkę wysokiej klasy oferuje ceniona, włoska firma Meliconi – suszarka Stendimeglio zajmuje znacznie mniej miejsca niż standardowe suszarki, a mieści dużo więcej prania!

Duża pojemność

To kolejna cecha, którą powinna posiadać Twoja nowa suszarka. Im więcej prania można na niej powiesić, tym lepiej – nie ma wówczas potrzeby rozkładania jeszcze jednej suszarki, nawet jeśli Twoja rodzina jest liczna. Warto wybrać produkt, który dysponuje imponującą powierzchnią do rozwieszenia prania – suszarka Stendimeglio 60 m pomieści aż 3 pełne pralki ubrań!

Lekkość i mobilność

Dobra suszarka powinna być przede wszystkim lekka. W trosce o swoje zdrowie postaw na produkt, którego przenoszenie nie wywołuje bólu kręgosłupa. Kolejnym atutem suszarki są ukryte kółka, dzięki którym szybko i bez problemu przesuniesz suszarkę pełną prania w dowolne miejsce. Pamiętaj – lekka konstrukcja to podstawa!

Odporność na rdzę

Suszarka ma kontakt z mokrymi rzeczami, dlatego często na jej powierzchni pojawia się rdza, która brudzi odzież. Jeżeli nie chcesz nieustannie walczyć z ciężkimi do usunięcia plamami, lepiej wybierz suszarkę, która posiada specjalną, nierdzewną powłokę. W aluminiowe rurki pokryte warstwą żywicy wyposażona została suszarka Stendimeglio. Dzięki nim jest ona w 100% odporna na rdzę. Potwierdza to 10-letnia gwarancja od producenta!

Estetyczny design

Idealna suszarka do ubrań jest nie tylko praktyczna, ale także solidnie i estetycznie wykończona. Dzięki temu korzystanie z niej jest jeszcze przyjemniejsze. Warto wybrać produkt, który dostępny jest w kilku kolorach – wówczas możesz zamówić suszarkę w swoim ulubionym odcieniu lub dopasować jej barwę do innych sprzętów znajdujących się w mieszkaniu.

Idealna suszarka jest kompaktowa – nie zajmuje dużo miejsca, a przy tym jest bardzo pojemna. Na tle konkurencji wyróżnia się także lekkością i mobilnością – wbudowane kółka to duży atut. Niezbędne jest również zabezpieczenie przed rdzą, najlepiej potwierdzone gwarancją producenta. Liczy się także design – naszą suszarkę będziemy oglądać niemalże codziennie, więc dobrze jest wybrać model i kolor, który cieszy nasze oczy. Warto zwrócić także uwagę na dodatkowe funkcje suszarki – np. wbudowany wieszak na koszulę, czy ochronę przeciw kapiącą wodą. Kupując suszarkę sprawdź, czy posiada wszystkie wymienione powyżej cechy – jeśli tak, to znak, że trafiłeś na sprzęt najwyższej jakości!

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź