5 oznak, że nadszedł czas na odnowienie łazienki

0

Wyobraźmy sobie, że przyjaciel, którego nie widzieliśmy od wieków, chce do nas wpaść z niezapowiedzianą wizytą. Zaczynamy więc piec nasze popisowe ciasto, przygotowujemy najlepszą porcelanę, nowy obrus, a wtedy nagle uderza nas nieprzyjemna myśl – jak ukryć przed nim łazienkę?! Jeśli doświadczyliśmy kiedykolwiek podobnej paniki, to prawdopodobnie nadszedł czas, aby przemyśleć kilka zmian w naszym mieszkaniu. Jakie jeszcze oznaki zapowiadają odnowienie łazienki?

Wehikuł czasu

To najczęstszy objaw tego, że zaniedbaliśmy naszą łazienkę – podkreślają specjaliści z topsanit.pl. Baterie łazienkowe przypominają dziwaczne pokrętła, które można znaleźć jedynie w muzeum, a wzór na płytkach już dawno został uznany za malowidła naskalne podobne do tych z Lascaux. Przez wiele lat przyzwyczailiśmy się do funkcjonalności w naszej łazience i przestaliśmy zwracać uwagę na to, że niektóre rozwiązania stały się już przestarzałe i niemodne.

Dobrą wiadomością jest to, że nie trzeba wiele, aby przenieść łazienkę do współczesnych czasów. Wystarczy wymienić armaturę lub postawić tylko na jeden nowoczesny element, taki jak np. kabina wolnostojąca. Jeśli nie mamy zbyt wiele funduszy, to proste zmiany, takie jak dopasowanie nowoczesnych baterii łazienkowych lub wymiana lustra również odmłodzą wnętrze o kilka dekad.

Zmiana sytuacji rodzinnej

Jeśli spodziewamy się nowego członka rodziny, to warto pomyśleć o modernizacji pomieszczenia, aby dostosować go do naszych potrzeb. Zastanówmy się nad zainstalowaniem większej wanny lub dodaniem kolejnej umywalki, dzięki której mycie zębów przestanie być walką o wolną przestrzeń. Alternatywnym rozwiązaniem jest zakup odpowiednich akcesoriów łazienkowych, dzięki którym niskim kosztem uzyskamy wiele dodatkowego miejsca.

Nasz gust i przyzwyczajenia ewoluują

To, co podobało nam się jeszcze kilka lat temu, teraz może nas niemiłosiernie irytować. Istnieje wiele prostych sposobów poprawienia funkcjonalności łazienki, bez potrzeby przeprowadzania w niej generalnego remontu. Zmiana schematu oświetlenia może sprawić, że przestrzeń będzie przyjemniejsza. Dodanie akcesoriów łazienkowych, takich jak półki i szafki, pomoże zmniejszyć bałagan, podczas gdy małe dodatki takie jak kosze i haczyki są prostym sposobem na stworzenie porządku.

Może się również zdarzyć tak, że przestaliśmy lubić wielogodzinne kąpiele w wannie i chcielibyśmy przyspieszyć naszą codzienną pielęgnację. Wybór wolnostojących kabin prysznicowych może okazać się dla nas idealnym rozwiązaniem w takim przypadku, ponieważ:

  • łatwo je zamontować,
  • umożliwiają dobór głowic i baterii łazienkowych, przez co łatwiej wpasują się w nasz gust,
  • można dopasować ich szerokość wysokość,
  • współgrają zarówno z nowoczesnymi, jak również tradycyjnymi wnętrzami.
Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź