ABC majsterkowicza – elektronarzędzia, które warto mieć

0

Nowoczesne elektronarzędzia to urządzenia, które przydadzą się w dosłownie każdym domu. Dzięki ich pomocy z łatwością naprawisz i zamontujesz zdecydowaną większość elementów wyposażenia. Które z nich powinny stanowić must have każdego majsterkowicza?

Wkrętarka

Wkrętarka akumulatorowa to bez wątpienia jedno z absolutnie najpopularniejszych i zarazem najczęściej używanych elektronarzędzi. Do czego służy? W praktyce opisywany rodzaj urządzenia z powodzeniem zastąpi śrubokręt manualny oszczędzając przy tym nasz czas oraz oczywiście nadgarstki. Z pomocą wkrętarki akumulatorowej bez większego problemu wkręcimy jednorazowo nawet kilkadziesiąt wkrętów! Właśnie z tego względu sprzęt wręcz perfekcyjnie trafi w potrzeby osób, które przygotowują się do samodzielnego skręcania mebli.

Szlifierka kątowa

Kolejnym, równie przydatnym narzędziem jest szlifierka kątowa określana potocznie mianem kątówki. Do czego służy ten typ urządzeń? Dzięki pomocy szlifierek kątowych z łatwością potniemy niezbędne nam elementy wykonane m.in. z drewna, betonu, kamienia czy też metalu. Poza tym wyszlifujemy wybrane powierzchnie, a nawet wytniemy otwory w materiałach odznaczających się wysokim stopniem twardości. Jak używać szlifierki kątowej? Wszystko zależy od wykonywanej czynności. Idąc tym tropem; szlifując należy ustawić tarczę pod lekkim kątem i nieznacznie dociskać ją do powierzchni. Podczas przycinania powinniśmy kierować tarczę urządzenia prostopadle do materiału, z kolei wycinając otwory trzeba wykonywać dookolne ruchy trzymając kątówkę nachyloną pod małym kątem.

Lutownica

Jeśli jesteś zapalonym miłośnikiem elektroniki, to lutownica jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. Dlaczego? Ponieważ to właśnie dzięki niej w pełni samodzielnie wykonasz chociażby układ scalony nie mówiąc już o naprawie sprzętów domowych. Dzięki lutownicy połączysz przerwane przewody tym samym oszczędzając na zakupie nowych kabli. Czego używać do lutowania? Zdecydowana większość majsterkowiczów sięga przede wszystkim po cynę, niemniej jednak z powodzeniem możesz wykorzystać w tym celu także stopy do lutowania stali szlachetnej.

Wiertarka udarowa

Na samym końcu absolutna klasyka czyli wiertarka z udarem, a więc narzędzie dla wymagających. Ten rodzaj sprzętu przyda się do wiercenia otworów w różnego rodzaju powierzchniach; począwszy od drewna czy metalu, a skończywszy na betonie. Warto zauważyć, że kupując dodatkowe akcesoria jesteśmy w stanie „przerobić” naszą wiertarkę na urządzenie wielofunkcyjne, którym z powodzeniem będziemy mogli również szlifować czy też usuwać rdzę.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź