Atrakcyjna ściana z płyt gipsowych w Twoim domu!

0

Ściany działowe z płyt gipsowych są rozwiązaniem stosowanym zarówno w domach prywatnych jak i budynkach użyteczności publicznej. Doskonale sprawdzają się w każdym obiekcie, niezależnie od jego rozmiarów oraz przeznaczenia

Zalety ścian gipsowych z płyt gipsowych

Zbudowanie ściany działowej z płyt gipsowych ma wiele zalet:

  • łatwość montażu (tutaj można się wesprzeć instrukcjami dostępnymi na stronach internetowych)
  • szybkość montażu
  • możliwość wykończenia ściany ciekawymi materiałami, typu glazura
  • po mimo tego, że płyty gipsowe są dość cienkim materiałem – ich grubość waha się w granicach 12,5 – 25 mm – wykazują bardzo dobre parametry wytrzymałościowe. Czyli bez problemu można powiesić na nich szafki i inne przedmioty.

Wykańczanie ścian działowych z płyt gipsowych

Płyty g-k, z uwagi na gładką i równą powierzchnię są doskonałym podłożem dla wszelkich materiałów dekoracyjnych: farb, tynków, tapet, glazur, czy też okładzin np. z drewna.

Kładąc glazurę należy wziąć pod uwagę wagę metra kwadratowego płytek i zastosować odpowiednie opłytowanie (pojedyncze lub podwójne). W przypadku, kiedy ciężar 1m2 glazury wynosi do 15 kg, wystarczy pojedyncze opłytowanie, w sytuacji większego ciężaru – należy stosować podwójne.

Ścianę działową z płyt gipsowych można również uatrakcyjnić wieszając na niej różne elementy dekoracyjne, jak obrazy, kwiaty, półki, a nawet szafki.

Aby mieć pewność, że konstrukcja wytrzyma ciężar wieszanego przedmiotu, należy przeprowadzić staranny montaż . Na pewno trzeba sięgnąć po właściwe kołki do ścian gipsowych. Producenci oferujący materiały do systemów suchej zabudowy polecają metalowe kołki Molly do płyt g-k, które doskonale się sprawdzają w przypadku wieszania różnych części umeblowania na ścianach z płyt gipsowych.

Przy wyborze kołków pamiętajmy, że wybór ich uzależniony jest od materiału budowlanego, w jaki będzie wbijany. Bo o ile w ścianach z płyt g-k doskonale sprawdzi się kołek Molly, to w przypadku betonu czy cegły będzie to kołek rozporowy zakotwiony.

dekoracyjne-plyty-gipsowe (1)

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź