Basen – luksus pożądany

2

Basen to luksus pożądany niemal przez każdego. Mieć w swoim ogrodzie czy na tarasie osobisty basen to marzenie wielu z nas. Ponieważ koszty zamontowania basenu są dość wysokie nie wielu z nas może cieszyć się relaksującym pływaniem u siebie. Wykopanie odpowiedniego dołu, zamontowanie niecki czy wymurowanie dna, podłączenie filtrów i napełnienie wodą – wszystko to łączy się w dużą  sumę, którą musimy wydać na tą przyjemność. Koszty zmniejszają się w zależności od wielkości basenu, rosną gdy chcemy dodatkowo basen zakryć.

Poniżej inspirująca galeria basenów, które stanowią dodatkową atrakcję pięknych will. Może coś was zainspiruje.

Podziel się ze znajomymi

2 komentarze

  1. Basen to moje marzenie, jednak ceny porażają, nawet jak już go zrobisz to weź go teraz napełnij wodą. Rachunek za wode powali zn kolana.

    • A właśnie, że nie. Mam w domu basen wielkości ok 4,5 x 9 m o głębokości ok 1,5 m. Napełnienie takiego basenu to koszt kilkuset złotych pod warunkiem, że napisze się do komunalki prośbę o nienaliczanie kosztów ścieków, ze względu na to że woda w basenie stoi i jest filtrowana. Największy koszt przy basenie to koszt chodzącej pompy filtra. Pompa, która przynajmniej (!) 12 godzin na dobę musi pracować dla czystości wody. Rachunek za prąd jest znaczny. Woda to pikuś. Mój basen ma pojemność ok 60 m3 (4,5 x 9 x 1,5) więc znając koszt m3 wody policzcie sobie koszt napełnienia basenu! Najpierw liczyć potem pisać 🙂 Pozdrawiam

Pozostaw odpowiedź