Czy warto zatrudnić projektanta ogrodu?

0

Każdy posiadacz domu jednorodzinnego marzy o tym, aby mieć piękny ogród. Zastanawia się jakie rośliny posadzić i jak je rozmieścić. Często jednak takie przedsięwzięcie może przerosnąć nasze możliwości. Warto wtedy skorzystać z pomocy fachowca.

Czy zatrudnienie projektanta ogrodu do dobry pomysł?

Jeszcze do niedawna w polskich ogrodach można było zobaczyć trawę, kilka drzew lub krzewów oraz niewielkie klomby kwiatowe. Niektórzy natomiast mieli tendencje do przesadzania z nadmiarem roślin lub kolorystyką. Obecnie ogrody to nie tylko rośliny, ale także piękne ścieżki oraz strefy relaksu. Decydując się na skorzystanie z usług projektanta możemy być pewni, że nasz ogród będzie nie tylko elegancki i kolorowy, ale także funkcjonalny. Specjalista będzie wiedział, jakie rośliny będą się dobrze czuły na terenie naszego ogrodu, jak powinny być do siebie dobrane oraz w którym miejscu je posadzić. Uwzględni on w planie zagospodarowania ogrodu ścieżki, elementy dekoracyjne czy też akcenty wodne. Wszystko w zgodzie z wizją właściciela ogrodu.

Zadania projektanta ogrodów

Projektanci ogrodów nie tylko zajmują się wykonaniem projektu i aranżacją ogrodu. Ich zadania są znacznie bardziej złożone. Stworzenie projektu poprzedzone jest przeważnie wizją lokalną, przeprowadzeniem wywiadu z właścicielami ogrodu oraz oględzinami działki. Każdy etap prac jest przeprowadzany we współpracy z klientem. Dzięki temu ostateczny efekt oddaje indywidualny styl klienta. Projektanci tworzą ogród tak, aby współgrał on z wyglądem domu. Używają elementów utrzymanych w jednym stylu. Wszystko po to, by ogród stanowił naturalną część domu. Praca projektanta to nie tylko projekt i jego wykonanie. Fachowcy z tej branży zadbają także o to, żeby zakupione rośliny do naszego ogrodu były zdrowe i dobrej jakości. Dopilnują żeby zostały posadzone w dobrym miejscu, na odpowiednim podłożu i zgodnie z utworzonym projektem. Dobry projektant starannie dobiera nawet najdrobniejsze szczegóły. Na całość projektu wpływ mają wybrane przez niego meble, dekoracje, materiały i oczywiście rośliny. Warto zatrudnić projektanta ogrodów, jeśli chcemy od samego początku zachwycać się wyglądem naszego ogrodu.

Jak znaleźć dobrego projektanta?

W chwili obecnej na polskim rynku można znaleźć wiele ofert projektowania ogrodów. Wybór tej najlepszej może nie być łatwy, dlatego warto skorzystać z profesjonalnych portali internetowych, jak np. PKT.pl – baza projektantów ogrodów. Strona ta umożliwia nam porównanie wielu ofert w jednym miejscu. Dostępne są na niej opinie oraz oceny wystawione przez inne osoby, które już skorzystały z danej usługi. Warto zdecydować się na specjalistę z dużym doświadczeniem, który cieszy się dobrą opinią. Zwróćmy również uwagę jakie usługi oferuje i czy jego współpracownicy posiadają odpowiednie uprawnienia.

Aranżację ogrodu możemy wykonać samodzielnie lub przy pomocy fachowca. Ta druga opcja gwarantuje nam lepszą jakość oraz profesjonalne wykonanie, bez większego wysiłku i zaangażowania ze strony właściciela.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź