Czym wykończyć podłogę?

0

Każdy z nas chciałby czuć się w swoim domu jak najlepiej. W końcu jest to miejsce, w którym spędzamy większą część swojego życia. Często sami budujemy go od podstaw, przez co człowiek staje się jeszcze bardziej z nim zżyty. Z tego powodu staramy przeprowadzić prace wykończeniowe, używając jak najtrwalszych i najlepszych na rynku materiałów. Sprawi to, że posłużą nam one na długie lata i nadadzą domu niezwykłego wyglądu i charakteru.

Niezwykle istotnym elementem w wyglądzie całego wnętrza domu bądź mieszkania jest podłoga. Istnieje wiele opcji jej wykończenia. Na podłodze można zamontować kafelki, parkiet czy panele. Dodatkowo można ją pokryć wykładziną. Jednak największe wrażenie zawsze sprawi profesjonalnie i elegancko wykonany parkiet.

Obecnie jednym z liderów na rynku parkietów jest firma FINISHPARKIET. Firma działa na rynku od 20 lat. Przez ten czas właściciel firmy opracował swoją indywidualną technologię wytwarzania, która przyczyniła się do swoistej rewolucji na rynku parkietów. Firma obecnie posiada wiele certyfikatów potwierdzających jej kompetencje, poza tym swoje produkty objęła pięćdziesięcioletnią gwarancją, co świadczy o jakości ich produktów.

W ofercie firmy znajdują się dwa rodzaje produktów. Pierwszym z nich jest FinishDeska. Jest to rodzaj dwuwarstwowej podłogi, która nie musi być cyklinowana bądź lakierowana. Dodatkowym atutem tego produktu jest to, że jest ona od razu gotowa do przyklejenia.

Warstwa użytkowa parkietu jest zbudowana z litego materiału, którym jest naturalne drewno. Grubość warstwy wierzchniej to 6 mm. Ze spodu parkiety jest wykonany z twardego liściastego drewna, w kształt mozaiki. Pozwala to na prostopadłe łączenie warstw. Poprzez taki rodzaj połączenia, wprowadzany jest poprzeczny układ słoju przez co stabilizacja parkietu jest bardzo duża. Konstrukcja parkietu umożliwia wielokrotne cyklinowanie podłogi, co jest jej zaletą, gdyż może służyć przez wiele lat. Kolejnym atutem parkietu jest łatwość łączenia, gdyż zastosowany system typu pióro-wpust jest bardzo prosty do montażu. Ponadto warianty pióra lewego i prawego sprawiają, że istnieje możliwość układania parkietu w rozmaite wzory. Zastosowanie tego typu rozwiązania konstrukcyjnego sprawia również, że został całkowicie wyeliminowany efekt rezonansu. FinishDeska sprawdza się również w wypadku montażu ogrzewania podłogowego. Dzięki zastosowaniu najlepszych dostępnych materiałów oraz perfekcyjnej konstrukcji, możliwa jest jak najlepsza współpraca parkietu z ogrzewaniem tego typu. Wielkość współczynnika przepuszczalności termicznej gwarantuję jak najmniejsze straty energetyczne.

Drugim z oferowanych produktów jest parkiet FinishParkiet. Podobnie jak w przypadku poprzednika, jest to podłoga dwuwarstwowa, która nie musi być cyklinowana ani lakierowana zaraz po przyklejeniu. W tym wypadku warstwa wierzchnia również ma grubość 6 mm i jest złożona z całkowicie litego elementu, którym jest naturalne drewno. Dolna część również jest wytworzona na kształt mozaiki. W tym modelu również został zastosowany sposób łączenia pióro-wpust. Model również nadaje się do wkomponowania go w ogrzewanie podłogowe, zapewniając odpowiednio wysoką wartość współczynnika przepuszczalności cieplnej.

Jak zainstalować parkiet?
Podczas montowania podłogi, ściany mogą być pomalowane, a betonowa podłoga powinna być jak najrówniejsza. Układać można od ściany, narożnika bądź od środka. Pomiędzy klepkami a ścianą, powinno się zachować 1 cm odległości, w celu wstawienia klinów przy ścianie. Służą one podtrzymaniu całej konstrukcji. Klej powinno nakładać się grzebieniem. Następnie można zacząć układać żądany wzór z klepek. Jeżeli są one za długie, należy je przyciąć według uznania. Jeżeli podłoga jest już gotowa, należy zabezpieczyć środkiem impregnującym w celu uzyskania najlepszego efektu.

Przed ułożeniem podłogi należy opakowania z produktami trzymać w suchym i zamkniętym pomieszczeniu, gdyż opakowania nie są hermetyczne. Temperatura powinna być stała i wynosić od 18 do 22 stopni Celsjusza, a wilgotność powinna oscylować w zakresie 45-60%. Przed montażem nie należy klimatyzować podłoża bądź desek. Klejenie powinno zostać przeprowadzone na suchym, równym i nieuszkodzonym podłożu. Ponadto, przed klejeniem powinno się zastosować materiały gruntujące.

Po zamontowaniu podłogi należy usunąć kliny dystansowe i zainstalować listwy, a wszystkie zabrudzenia usunąć ścierką. Następnie podłogę powinno się zabezpieczyć środkiem konserwującym do podłóg lakierowanych lub olejowych. Przy myciu podłogi należy korzystać z wilgotnej ścierki bądź odsączonego mopa. Należy unikać nadmiaru wody.

Podłogi firmy FINISHPARKIET są obecnie jednymi z najlepszych dostępnych do rynku. Charakteryzują się trwałością i niebanalnym wykonaniem. Dzięki materiałom wysokiej jakości podłoga będzie trwała przez następne kilkadziesiąt lat. W wypadku uszkodzenia parkietu, jest on objęty pięćdziesięcioletnią gwarancją. Bardzo dobrze nadaje się pod ogrzewanie podłogowe. Szukając materiałów do wykończenia podłogi, warto przyjrzeć się tej firmie.

indeks Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez finishparkiet.pl – autoryzowany salon sprzedaży podłóg finish parkiet.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź