Materace Koło

Dobry materac, czyli jaki?

0

Każdy z nas wie z autopsji, że jak śpi na dobrym podłożu to rano wstaje wypoczęty i odpowiednio zrelaksowany. Gdy walniemy się zmęczeni na kanapie, której przeznaczeniem nie jest całonocny sen, pobudka będzie bolesna, mięśnie sztywne i humor na cały dzień zepsuty.

Podstawą zdrowego snu jest dobry materac. Zdrowego, czyli takiego, gdy nasze mięśnie i kręgosłup przez całą noc będą ułożone w odpowiedniej pozycji, tak, by rozluźniły się i zregenerowały po całym dniu. Jest kilka wytycznych przy wyborze materaca dla siebie.

mateerace-kolo (2)

Pierwszą najważniejszą rzeczą jest dobór odpowiedniej twardości. Sprawdzimy ją, udając się do sklepu z materacami i najzwyczajniej w świecie położeniu się na nim. Test z dłońmi określi czy twardość będzie idealna pod naszą wagę. I tak, gdy ręce wsunięte pod plecy, gdy leżymy prosto na wznak, wcisnęły się tam z oporem – materac jest stanowczo za twardy. Gdy luźno mogliśmy je podłożyć – za miękki. Natomiast wsuwając dłonie pod plecy poczujemy lekki opór, to znak, że twardość będzie odpowiednia.

Długość zawsze dobieramy pod wzrost najwyższej osoby śpiącej w łóżku. Do jej wzrostu dodajemy minimum 20 cm i otrzymamy prawidłową długość materaca.

Szerokość zależy od naszych upodobań. Są tacy, co wolą wąskie materace. Inni uwielbiają wędrować podczas snu, wybierają więc szerokie materace.

Przy wyborze materaca trzeba kierować się także warunkami zdrowotnymi. Jeśli mamy chory kręgosłup kupmy specjalny materac, który będzie odciążał go w nocy. Gdy jesteśmy alergikami skuśmy się na materac lateksowy, którego właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne wpłyną korzystnie na jakość snu. Oczywiście w tym wypadku konieczny będzie zdejmowany pokrowiec do prania. mateerace-kolo (3)

Dobry materac dla dwojga? Taki, który posiada dwie strefy twardości. dzięki temu, osoby o różnej wadze będą mogły spać komfortowo, bez obawy, że partner będzie np. zapadał się w stronę cięższej osoby.

Podczas wyboru materaca ważnym czynnikiem jest także jego cena. Nie ukrywajmy – ma to znaczenie. Zanim więc przystąpimy do wypróbowywania, poinformujmy sprzedawcę o sumie jaką dysponujemy. Unikniemy wtedy rozczarowania, gdy super wygodny materac okaże się znacznie za drogi dla nas.

A tu polecamy sklep z dużym wyborem materacy: http://matter.com.pl/

materac-lateksowy-sueno-luxus

Materac lateksowy

 

Immagini 097

 

Materace Koło
Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź