Elementy wyposażenia ściennego, podłogowego oraz meblowego

0

Każdy chyba wie, jak ważny jest wystrój wnętrza mieszkania. Wszystko musi ze sobą idealnie współgrać, dopełniać się i komponować w jedną, spójną całość. I nie chodzi tutaj tylko o kolory ścian, podłóg czy meble, ale o coś więcej. Dobrze dobrany wystrój mieszkania to marzenie wielu osób.

Elementy wyposażenia ściennego

Tego rodzaju elementy nadają pomieszczeniom określony charakter. Nawet jeśli wnętrze jest surowe i niczym szczególnym się nie wyróżnia, można dobrać takie detale, które wspólnie nadadzą mu prawdziwie artystyczne oblicze. Może to się stać na przykład za sprawą różnego rodzaju obrazów. Nie muszą one być idealnie dopasowane do mebli, a i tak będą tworzyły zwartą całość na zasadzie kontrastu. Na stronie punktystyq.com.pl, prezentującej prace jednej z dekoratorek wnętrz, można zobaczyć niektóre realizacje jej projektów. Widzimy, jak ważne jest wyposażenie ścienne i jak dobrze komponują się ze sobą dwa takie same obrazy na przylegających do siebie ścianach. Tworzy to iluzję lustra dając niezapomniane wrażenie. Jednak w skład tego rodzaju wyposażenia nie wchodzą tylko obrazy, ale także lampy ścienne czyli kinkiety lub różnego rodzaju futurystyczne ozdoby i rzeźby umieszczone na elewacji.

Wyposażenie podłogowe

Aby całe wnętrze posiadało odpowiedni wystrój, udekorowanie ścian to nie wszystko. Na kompleksową oprawę składają się bowiem także podłogi. I nie chodzi tutaj o kolor kafelków czy paneli, ale o ich dopełnienie. Może je stanowić mały okrągły dywan z ekskluzywnym, nowoczesnym wzorem lub chodnik imitujący zwierzęcą skórę. Tego typu wyposażenie będzie idealnie pasowało do elementu ściennego, jakim jest dekoracyjne poroże. Ale wykładziny i dywany to nie wszystko, na co składa się wyposażenie podłogowe. Może to być również artystyczna wycieraczka przed drzwiami wejściowymi czy rzeźba, kształtem przypominająca wazon, ustawiona w rogu pomieszczenia.

A co z elementami wyposażenia meblowego?

Częścią dopełniającą całe wnętrze są elementy wyposażenia meblowego. Nie chodzi tu bynajmniej o zwyczajne tradycyjne meble, takie jak szafa, komoda czy blat w kuchni lub w łazience, a to, co się na nich znajduje. Nawet surowemu, białemu wnętrzu można nadać futurystyczny charakter poprzez wymyślne flakoniki z perfumami, mydelniczki czy nawet niepowtarzalny wzór samej umywalki. Może ona wyglądem przypominać miskę lub mały lejek. Także uchwyty od szafek czy klamkę można zmienić według swojego gustu oraz upodobania.

Punkty Styq zajmuje się profesjonalnym dekorowaniem wnętrz. W skład usług tej firmy nie wchodzi jedynie sam projekt, a wykonywanie go i nadzorowanie na każdym jego etapie. Obejmuje to nie tylko dopasowanie odpowiednich ścian czy podłóg, ale także mebli, elementów oświetlenia i wyposażenia ściennego, podłogowego oraz meblowego. Dekoratorzy wiedzą bowiem, że na idealne wnętrze składa się każdy, nawet najmniejszy detal. Może nie widać go na pierwszy rzut oka, jednak to dzięki niemu wszystko tak perfekcyjnie się ze sobą komponuje.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź