Fotografia Dekoracyjna – sposób na unikalne dekoracje ścian

1

Wnętrze każdego domu czy mieszkania odzwierciedla cechy charakteru właściciela. Chcąc podkreślić indywidualne upodobania dobieramy przedmioty, które stworzą przestrzeń współgrającą z nami w sposób harmonijny i będą tworzyć wraz z meblami i kolorystyką wnętrz atmosferę pełnego komfortu.

Projektując pożądaną przez nas aranżację otoczenia nie możemy zapomnieć o dekoracji ścian. Fotografia dekoracyjna w formie obrazów na ścianę pozwoli nadać indywidualnych cech dzięki dopasowaniu tematyki zdjęcia do funkcji pokoju.

Obrazy do kuchni – kuchnia jest miejscem w którym spotykają się codziennie wszyscy domownicy, by wspólnie zjeść posiłek, porozmawiać czy wypić poranną kawę przed pracą. Chcąc podkreślić specyficzny charakter tego pomieszczenia wybierzmy na ścianę obraz ze zdjęciem ulubionego pożywienia. Dla lubiących kwaskowe nuty cytrusów widok żółtej soczystej cytryny pobudzi ich kubki smakowe, wprawiając jednocześnie każdego dnia w dobry nastrój. Kawosze docenią zdjęcie aromatycznej kawy, która wypełnia po brzegi białą filiżankę. Albo orzechy: chrupiące, lekko gorzkie sfotografowane tak, by zachęcać do sięgnięcia po nie.

Obrazy do sypialni trzeba dobierać z wyczuciem, pamiętając o kilku ważnych wytycznych. Sypialnia to miejsce wyciszenia, pokój, który na nam zapewnić wypoczynek i relaks. Obok wygodnego materaca, niezbędnych mebli i tonujących kolorów na ścianach powieszenie wyjątkowej fotografii dopełni całość. Unikalne zdjęcia lasu, drzew, nocnego nieba z księżycem pełnym blasku, promieni słonecznych nieśmiało przebijających się przez gałęzie wysokich drzew lub poranna rosa na mięsistych liściach – wszystkie te obrazy koją zmysły, wprawiają nas w zadumę, a przede wszystkim pozwalają zapomnieć problemach codzienności. To sprzyja zaśnięciu, jak i nastawia odprężająco rano. Mało tego: fotografia dekoracyjna pozwala na podkreślenie własnego stylu i dopasowanie takich obrazów, które będą oddziaływać na nas najmocniej.

Obrazy do salonu – salon, jako miejsce wspólne dla mieszkańców i gości stanowi niejako naszą wizytówkę. Jest podpowiedzią dla innych jakie kolory lubimy, który styl jest nam bliski, czy wolimy wnętrza ascetyczne czy raczej na bogato, pełne dodatków i ozdób. Okraszając ściany w nowoczesne obrazy na płótnie lub w ramie wykreujemy pokój o specyficznym klimacie. Oryginalne zdjęcie wąwozu, zamknięte w starej ozdobnej ramie będzie przyjemnym punktem w salonie, na którym chętnie zawiesimy oko. Odnosić się to będzie do naszej siły charakteru, odwagi i konkretnym podejściu do problemów. Sfotografowany fragment parku krajobrazowego, wydrukowany na płótnie i powieszony np. nad kominkiem mówi gościom, że jesteśmy miłośnikami natury i doceniamy piękno i potęgę przyrody. Do tego będzie się idealnie komponować z brązem mebli i zielenią dywanu.

Gdy zdecydujemy się na taką unikalną dekorację ścian, warto wybrać taki sklep, gdzie dostępne zdjęcia będą oryginalne. Większość sklepów oferujących drukowane obrazy wykorzystuje masowo dostępne zdjęcia. Prace te są może i ciekawe, ale nie zagwarantują nam unikalności i oryginalności. Godny polecenia jest sklep internetowy www.fotografiadekoracyjna.pl w którym wszystkie dostępne obrazy pochodzą z autorskiej kolekcji fotografa i właściciela firmy. Prace o najwyższej jakości i walorach artystycznych tworzą unikatową ofertę obrazów do tworzenia osobistej przestrzeni wokół siebie. Obrazy na ścianę dostępne są na płótnie, w ramie bądź jako wydruki do samodzielnej oprawy. Starannie wyselekcjonowane fotografie, niewystępujące w ogólnodostępnych bankach zdjęć, jako element wystroju wnętrza dopełnią każde pomieszczenie pierwiastkiem duchowym. Właściwie dobrany obraz może zmienić wnętrze na bardziej przytulne, przyjazne, doda ciepła i zmiękczy surowość ścian. Pobudzi wyobraźnię, będzie stymulować nasz nastrój.

Jeśli zatem chcemy ozdobić nasze ściany obrazami, które obok wysokiej jakości są wyjątkowymi zdjęciami otaczającej nas natury, zajrzyjmy do sklepu fotografiadekoracyjna.pl. Dzięki pasji właściciela do uwieczniania przyrody i jego chęci dzielenia się tym, zamienimy mieszkanie w miejsce, które będzie wyrazem naszej osobowości, czyli : dom z duszą.

obrazy-na-sciane

Podziel się ze znajomymi

1 komentarz

  1. Ja wydrukowałem własne zdjęcie. mam wtedy pewność, że nikt inny nie ma takiego obrazu na ścianie jak ja. Polecam taki sposób.

Pozostaw odpowiedź