Fototapeta z lasem – odrobina przyrody pod Twoim dachem

0

Nic tak nie regeneruje jak wypoczynek na łonie natury w cieniu drzew przy dźwiękach szemrzącego strumyka. Mieszkając jednak w centrum wielkiego miasta i wykonując absorbującą pracę nie zawsze możemy sobie pozwolić na to by zapomnieć o wszystkich obowiązkach i wyjechać gdzieś daleko. W takiej sytuacji warto skupić się na odpowiednim urządzeniu wnętrza, które zapewni nam jak najlepsze warunki do wypoczynku. A jak poradzić sobie z brakiem kojącej zieleni? Odpowiedzią jest fototapeta z lasem!

Leśne motywy – zawsze w modzie

Iglasty, liściasty, a może tropikalny? Pełen soczystej zieleni, oprószony białym śniegiem czy pokryty jesiennym złotem? Kolorowy, czarno-biały czy w rysunkowej wersji? Zapytaliśmy specjalistę jakie wzory leśnych fototapet są teraz modne i czym się kierować przy wyborze konkretnego przedstawienia.

Można powiedzieć, że fototapety z lasem, podobnie jak wzory z jakimkolwiek innym krajobrazem, nigdy nie wychodzą z mody. Zmieniają się rodzaje ujęć – czasem do głosu dochodzą minimalistyczne wizerunki w stylu skandynawskim, innym razem sięgamy po barwne, egzotyczne dżungle – zawsze jednak malownicza przyroda prezentuje się dobrze w aranżacji wnętrza. Patrząc na bogactwo dostępnych fototapet stajemy przed poważnym dylematem: jaki wzór wybrać? Powinniśmy pamiętać o tym, że wybrane przedstawienie musi się świetnie prezentować nie tylko w sklepie czy na stronie internetowej, ale przede wszystkim w naszym pokoju. I to jest właśnie najważniejszym kryterium przy doborze fototapety. – powiedział nam specjalista od aranżacji wnętrz.

Brzozowy las czy tropikalna dżungla?

Dobierając leśną fototapetę do naszego wystroju mamy do wyboru dwie opcje – wzór, który wkomponuje się w aranżację i będzie subtelną dekoracją lub wyraziste przedstawienie, które stanie się dominantą. Każde z tych rozwiązań jest dobre, dlatego przed dokonaniem zakupu warto się zastanowić, jaki efekt chcemy osiągnąć.

W minimalistycznej, stonowanej aranżacji znakomicie będzie się prezentować czarno-biała fototapeta. Las brzozowy o charakterystycznych pniach wprowadzi do pokoju ciekawy akcent zachowując jednak wyważoną kolorystykę. Takie przedstawienie sprawdzi się także we wnętrzu w stylu skandynawskim.

Delikatny akcent zagwarantuje nam każde zimowe zdjęcie lasu, na którym intensywna zieleń przykryta jest białym puchem. Jest to jednak wzór dosyć ryzykowny, ponieważ śnieżny krajobraz niekoniecznie będzie się dobrze prezentował, gdy za oknem będziemy mieć lato i wysokie temperatury. – przestrzegł nas specjalista z portalu Redro.pl  – Lepszym rozwiązaniem może być fototapeta z lasem utrzymana w stylistyce retro. Takie przedstawienie przypomina starodawną fotografię o lekko wypłowiałych kolorach. Wbrew pozorom taki wzór sprawdzi się nie tylko w estetyce vintage.

Jeśli jednak zależy nam na wprowadzeniu wyrazistego akcentu, który od razu ściągnie na siebie całą uwagę, to w tej roli świetnie sprawdzi się egzotyczna fototapeta. Las tropikalny o bujnej, soczystej zieleni, barwnych kwiatach i dzikich zwierzętach ukrytych w zaroślach to propozycja dla odważnych, którzy lubią otaczać się oryginalnym designem. Taka fototapeta będzie się przepięknie prezentować zarówno w minimalistycznej aranżacji, jak i hipisowskim stylu boho.

Im głębiej w las, tym więcej przestrzeni

Fototapeta z lasem to nie tylko przykład znakomitej dekoracji wnętrza. To także element wystroju o bardzo praktycznej funkcji. Przestrzenny wzór wprowadzający do pokoju wrażenie głębi sprawi, że nawet niewielka przestrzeń będzie się wydawać większa o kilka metrów kwadratowych. Jest to więc doskonały przepis na to, aby powiększyć optycznie mały salon, sypialnię czy przedpokój. Aby osiągnąć jak najlepszy efekt, warto sięgnąć po wzór ukazujący biegnącą w głąb lasu ścieżkę, drzewa na tle zachodzącego słońca, które wyczarowuje bajkowe światłocienie lub zdjęcie przedstawiające puszczę widzianą z lotu ptaka.

Be względu na to, na jaki wzór się zdecydujemy, fototapeta z lasem to znakomity sposób, aby ozdobić wnętrze, wprowadzić ciekawy akcent do wystroju, powiększyć optycznie metraż i sprawić, by choć namiastka przyrody znalazła się pod naszym dachem na wyciągnięcie ręki.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź