Fototapeta oraz jej montaż

0

Jednym z elementów wykończeniowych naszych domów coraz częściej stają się fototapety.

Czym jest fototapeta?

Fototapeta to rodzaj zdjęcia, motywu, obrazu dopasowanego do naszych potrzeb. Jest to również uzewnętrznienie naszej wyobraźni, naszych pomysłów i ulubionych kolorów. Firmy zajmujące się drukowaniem fototapet mają dla nas zazwyczaj przygotowaną bogatą ofertę gotowych projektów, zdjęć do wyboru. Istnieje jednak możliwość, że to my sami dostarczymy im zdjęcie, które chcemy umieścić we wnętrzu naszego domu. Nie ma również ograniczeń co do kolorów – drukowane są zarówno czarno-białe zdjęcia, jak i kolorowe, dlatego pryz wyborze fototapety możemy puścić wodze naszej wyobraźni i uzewnętrznić co tylko nam się marzy. W jedną chwilę możemy zamienić swój pokój w rajską plażę, w jacht na pełnym morzu, czy w spokojny, zielony las.

Gdzie można umieścić fototapetę?

Wszędzie tam, gdzie tylko sobie zażyczymy! Fototapety dzielą się na kilka rodzajów: jedne są bardziej odporne na czynniki zewnętrzne, inne mniej. Fototapety można bez problemu naklejać na wszystkich gładkich powierzchniach, takich jak ściany, drzwi, okna, a nawet meble.

Co jeśli jesteśmy bardziej wymagający i chcemy przykleić fototapetę na suficie?

Jest to oczywiście możliwe. Są różne gusta – niektórzy chcą widzieć nad swoimi głowami zawsze błękitne czy gwieździste niebo. Nie zapominajmy jednak o tym, iż do montażu takiej fototapety niezbędna będzie nam drabina. Jeśli mieszkanie nie jest zbyt wysokie, możemy użyć prostej, przegubowej drabiny aluminiowej MultiMatic, którą zastosować możemy jako podest lub drabina wolnostojąca. Taka drabina przyda nam się również w przyszłości – czy to podczas malowania mieszkania, wieszania firanek, czy też przy ozdabianiu świątecznej choinki.

 Czy fototapeta stanowi zagrożenie dla tradycyjnych farb?

Fototapeta to zdecydowanie innowacyjne rozwiązanie dla wnętrz. Każdy urządza jednak mieszkanie w swoim stylu, dlatego zarówno farby jak i fototapety nie stanowią dla siebie konkurencji, a jedynie dają nam możliwość szerszego wyboru wystroju wnętrz.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź