Materace Koło

Karnisze elektryczne – czym są i dlaczego warto je mieć?

0

Dobrze dobrany karnisz podniesie funkcjonalność wnętrza, prestiż i pozwoli uczynić je bardziej zindywidualizowanym. Coraz większą popularnością cieszą się karnisze elektryczne. Ich walory doceniają zarówno architekci wnętrz, jak również klienci indywidualni. Czym są i jakie są ich największe zalety? O tym poniżej.

Wybór karnisza jest tylko z pozoru prostym rozwiązaniem. Na rynku jest  duży wybór karniszy: drewniane, metalowe, podwójne, pojedyncze, montowane do sufitu lub ściany – wybór jest naprawdę duży. Wybierając karnisz trzeba przede wszystkim się zastanowić, jakie ma być jego przeznaczenie. Możemy bowiem kupić najprostszą szyną sufitową, karnisz bardziej dekoracyjny lub na przykład karnisz elektryczny, który może łączyć w sobie walory estetyczne i zalety praktyczne. Wybór na pewno warto dobrze przemyśleć.

Czym jest karnisz elektryczny?

Karnisze elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Wynika to głównie z funkcjonalności, którą niewątpliwie posiadają, oraz podniesienia prestiżu wnętrza. Myśląc o karniszu jesteśmy przyzwyczajeni do jego formy klasycznej – drewnianych karniszy  montowanych do ściany, ewentualnie metalowych rurek z odrobiną dekoracji. Karnisze elektryczne są przede wszystkim ciekawą alternatywą, która ma nie tylko wzbogacić wnętrze pomieszczenia, ale również zwiększyć komfort jego użytkowania. W większości modeli karniszy elektrycznych postawiono na funkcjonalność a nie design. Posiadamy jednak w ofercie modele karniszy elektrycznych np. Niemieckiej firmy Busche, które łączą design i funkcjonalność. Karnisze elektryczne Busche są wykonane z aluminiowej rury fi 28mm  i występują w kilku kolorach ( aluminium satyna, chrom, czarny). Mogą być montowane na estetycznych wspornikach ściennych lub sufitowych.

Karnisze elektryczne to świetne rozwiązanie zarówno dla domu, jak i biura. Ich największą zaletą jest możliwość automatycznego sterowania, które odbywa się za pomocą tradycyjnego przełącznika, pilota, smartphona, smartwatcha, przez pociągnięcie tkaniny, a nawet gestem ręki przed panelem wykrywającym ruch. Karniszem możemy dowolnie sterować praktycznie z każdego miejsca w domu a nawet świata, regulując tym samym nasłonecznienie wnętrza, temperaturę, a także chroniąc własną prywatność.

Karnisz elektryczny:

– jest zasilany napięciem 24VDC lub 230V

 • może mieć nawet kilkanaście metrów długości
  – jest sterowany pilotem, przełącznikiem, tabletem, smartphonem, smartwatch’em, przez pociągnięcie tkaniny, a nawet gestem ręki.
 • jest kompatybilny ze wszystkimi systemami sterowania domów inteligentnych
 • można giąć punktowo lub wg. szablonu
  – charakteryzuje się  prostym montażem,
  – jest trwały, solidny i estetycznie wykonany,
  – ułatwia domownikowi lub pracownikom codzienne funkcjonowanie,
  – ogranicza do minimum obsługę.Karnisze elektryczne kupowane w dobrych sklepach, jak Ardeko charakteryzują się nowoczesną konstrukcją, a także bezawaryjną automatyką. Dzięki niej właśnie karnisze działają płynnie oraz cicho.

  Zalety montażu karniszy elektrycznych:

  Główną zaletą karniszy elektrycznych jest przede wszystkim ich trwałość oraz wygoda użytkowania. Te dwie cechy dają im ogromną przewagę nad tradycyjnymi karniszami z drewna metalu lub plastiku. Dzięki temu nowatorskiemu rozwiązaniu możemy w prosty sposób udekorować pomieszczenie, a także zrobić duże wrażenie na gościach i klientach.

  Główne zalety montażu takiego karnisza to:
  – wygoda: karnisze są niezwykle proste i wygodne w użytkowaniu. Dobrej klasy automatyka pozwala
  na sterownie zasłonami oraz firanami z dowolnego miejsca. Nie ma konieczności podnoszenia się z
  kanapy lub wstawania z łóżka.

  – duże możliwości aranżacyjne: karnisze elektryczne pasują praktycznie do każdego pomieszczenia.
  Można je z powodzeniem instalować we wnętrzach mieszkalnych, biurowych, reprezentacyjnych
  oraz usługowych. Elegancja tego rodzaju karniszy sprawia, że dobrze funkcjonują w aranżacjach
  nowoczesnych i tych bardziej klasycznych.

  – bezawaryjna automatyka: gwarancja nawet do 10 lat ( dla wybranych modeli)

 • karnisze elektryczne działają wyjątkowo cicho – to ogromna zaleta,
  przydatna np. w momencie, gdy zależy nam na maksymalnym zachowaniu komfortu.
 • Wytrzymują  duże obciążenie (można więc wieszać dowolnie wybrane zasłony i firany),

Karnisze elektryczne są rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie nowoczesne oraz praktyczne rozwiązania. Więcej praktycznych informacji oraz specyfikację techniczną znajdą Państwo na stronie sprzedawcy, firmy Ardeko.

Materace Koło
Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź