Kupno mieszkania w Warszawie – o czym pamiętać?

1

Warszawa – stolica Polski. Ważny ośrodek biznesowy i kulturalny kraju. I jak na stolicę przystało ceny nieruchomości są zdecydowanie wyższe niż w innych miastach. O czym warto pamiętać decydując się na zakup mieszkania w centralnym mieście w kraju?

Cena nieruchomości – to największy problem Warszawiaków, którzy planują zakup swojego pierwszego M. Niestety stolica ma wszelkie przesłanki do tego, aby również podwyższać ceny mieszkań. Rosnący popyt na nieruchomości w Warszawie generuje podaż i tak oto rynek nieruchomości stale się nakręca. W centrum Warszawy (lub w bliskiej od niego odległości) za niewielką kawalerkę zapłacimy ok. 300 tys zł. W centrum innego miasta podobna kawalerka będzie min. 50 tys niższa. Warszawskie ceny za metr kwadratowy nieruchomości mogą przerazić. O tym warto pamiętać, że decydując się na mieszkanie w Warszawie za taką samą cenę dostaniemy dużo mniejszą nieruchomość niż w innym miejscu w Polsce. Jeśli planujemy mieszkać w Warszawie musimy również brać pod uwagę, że w dużym mieście korki uliczne to codzienność. Lokalizacja, w której będzie znajdować się nasza nieruchomość jest bardzo ważna. Godziny spędzone w komunikacji miejskiej w drodze do pracy to strata czasu, a czas to pieniądz. Warto rozglądać się za mieszkaniami położonymi blisko stacji metra lub węzłów komunikacyjnych. Należy również przeanalizować dzielnice pod względem ich bezpieczeństwa. Szybko na Internecie można znaleźć ranking bezpiecznych miejsc w stolicy. Oczywiście mieszkania na Pradze czy na Targówku będą nieco tańsze od tych na Mokotowie czy Ochocie, ale komfort życia jest bezcenny, nie warto więc na tym oszczędzać. Mieszkania na Pradze Południe od Dom Development są właśnie takim przykładem. Kolejna ważna rzecz przy podejmowaniu decyzji o zakupie mieszkania to budynek, w którym się znajduje. Przedwojenne kamienice to częsty przypadek i mimo renowacji i wszelkich remontów nigdy swoim stanem technicznym nie będą przypominały nowych budynków od dewelopera. Jednak takie wiekowe budynki mają swój urok, swoją duszę, która nie jest bez znaczenia, a wręcz odwrotnie ma swoją cenę. Warto się zastanowić czy chcemy mieszkać w przepięknym mieszkaniu z wysokim sufitem i nietypowymi oknami czy jednak wolimy mniej klimatyczną nieruchomość na nowym osiedlu. Pełen poradnik jak kupić mieszkanie znajdziemy na Zmieniamy Miasto.

Warszawa obfituje wręcz we wspaniałe nieruchomości w urokliwych lokalizacjach. Piękne, wysokie mieszkania w klimatycznych kamienicach to zdecydowanie zaleta tego miasta. Ceny jednak adekwatne są do warszawskiego stylu życia. Miasto ma wiele do zaoferowania, ale też niemałą cenę trzeba za to zapłacić. Czy warto? Trzeba przekonać się na własnej skórze.

Podziel się ze znajomymi

1 komentarz

  1. Tak wiec, o czym nie wszyscy wiedza, juz na etapie podjecia decyzji o formie takiej umowy, mozemy zagwarantowac sobie pewne przywileje, choc z drugiej strony decydujemy takze o naszych obowiazkach. Niezaleznie od tego jakiego dokonamy wyboru co do formy samej umowy przedwstepnej, pamietac nalezy aby zadbac o takie zapisy w jej tresci aby maksymalnie zabezpieczyc nasze interesy.

Pozostaw odpowiedź