Materace Koło

Co łączy firany do kuchni w stylu mieszczańskim, neofolk i rustykalnym ?

0

Sielankową, przytulną kuchnię można urządzić na bardzo wiele sposobów. Trzy najmodniejsze obecnie trendy to styl mieszczański, rustykalny oraz przeżywający renesans folk. Co łączy te style w zakresie dekoracji okien ?

Wszystkie style nawiązują do przytulnych kuchni, w których faktycznie się gotuje, w których czuć zapach potraw i przypraw i w których koncentruje się życie rodzinne.

W stylu mieszczańskim dominują ciepłe barwy, pamiątkowe dekoracje, z których każda ma swoją historię, solidne meble i konstrukcje – drewno, kamień (ale szlifowany) i tapicerowane krzesła. Dekoracje okienne w stylu mieszczańskim mają podkreślać intymność rodzinnej atmosfery, odgradzać kuchnię od świata zewnętrznego, choć pozwalać na to, by było widać przez nią świat. To firany, które podkreślają to, co ważne – ciepło domowego ogniska, ale jednocześnie są eleganckie. Świetnie sprawdzi się tu żakard z dużym wzorem oraz drukowane motywy – np. kawy czy przypraw.

W neofolku ważne są kolory – intensywne i mocne, oraz tradycyjna, ludowa ornamentyka. W dekoracji okien wprost konieczne są zazdrostki oraz folkowe, wzorzyste zasłonki w kwiaty. Wyraziste i niezwykle ciepłe.

Styl rustykalny, nawiązuje do sielskiej wsi. To kolorowe zasłonki podwiązywane z boku i firany z wycięciami i zazdrostkami. To również żakardowe firany z wzorami typowymi dla ornamentyki i stylistyki rustykalnej – roślinami, warzywami, owocami.

Co łączy wszystkie te style w zakresie dekoracji okien ?

  • Zazdrostki – firany z zazdrostkami to podstawa w każdym z tych trzech styli. W stylu mieszczańskim najlepiej białe i ewentualnie haftowane. W neofolku koniecznie z ornamentyką ludową, przypominające tradycyjne wycinanki. W stylu rustykalnym mogą wpadać w brązy i kremy bądź posiadać kolorowe nadruki.
  • Gęstość firany, która pozwala zachować widoczność na zewnątrz, ale skutecznie broni dostępu do wnętrza kuchni osobom niepowołanym. Modne są firany z półkolistym wycięciem i zbierane po obu stronach okna zasłonki, które faktycznie można zawiązać.
  • Przytulność – w każdym z tych stylów dba się o to, by kuchnia była miejscem przyjemnym i ciepłym. Dlatego firany i zasłony dekorowane są wstążeczkami, ich kolor łamany beżem bądź ecru. Ma być miło i sielsko.
  • Wysokiej jakości łatwe w utrzymaniu w czystości tekstylia – bo w tych kuchniach, faktycznie się gotuje !

Firany do kuchni, piękne firanki i zasłony kuchenne, zazdrostki kuchenne, nowoczesne i modne wzory które udekorują twoje okno kuchenne, firanki kuchenne żakardowe i woalowe znajdziesz w sklepie internetowym https://firaneo.pl/firany-do-kuchni

Materace Koło
Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź