Małe mieszkanie – przyszłościowy zakup?

0

Chcesz kupić mieszkanie? Na pewno przy poszukiwaniach, szczególnie na stronach deweloperów, zauważyłeś, że najszybciej znikają z ofert te najmniejsze lokale. Rzeczywiście, to one rezerwowane i sprzedawane są najprędzej. Czy to oznacza, że to najlepszy zakup?

Popularność małych mieszkań ma kilka przyczyn. Przede wszystkim jest to kwestia ceny, ponieważ za małe mieszkanie zawsze zapłacimy więcej niż za duże w tej samej lokalizacji. Wprawdzie wtedy, gdy metraż idzie w górę, cena za metr kwadratowy spada, nawet o kilkaset złotych, niemniej jednak na mieszkania mające powyżej 60 metrów kwadratowych nie ma tak wielu zainteresowanych jak na te, które mają o połowę mniej.

Tanie mieszkania kupujemy dlatego, ponieważ po prostu wielu z nas nie może pozwolić sobie na droższe. Nierzadko kupujemy mieszkania na kredyt, dlatego nie możemy też pozwolić sobie na bardzo drogie lokum, które będzie poza naszymi możliwościami finansowymi, a dokładnie zdolnością kredytową.

Również kupują je osoby, które jeszcze nie założyły rodziny, dlatego nie potrzebują wcale lokalu z dwoma czy trzema sypialniami.

Tanie mieszkania są też popularne, ponieważ świetnie nadają się na wynajem. Tutaj prym wiodą przede wszystkim lokale z większych miast, na przykład mieszkania do kupienia we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie czy w Krakowie, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich. Wynajmują je studenci, osoby przyjeżdżające do pracy, które nie chcą mieszkać w wieloosobowych lokalach.

Poza tym to sama popularność małych lokali wpływa na ich wysoką sprzedaż. Kupują je ci, którzy myślą o inwestycji, ponieważ niewielkie mieszkanie, szczególnie w doborowej lokalizacji, szybko wzrośnie na wartości. Poza tym można też wynajmować je z zyskiem.

Wobec tego małe mieszkanie może być rzeczywiście przyszłościowym zakupem – nic więc dziwnego, że takich lokali na rynku pojawia się coraz więcej. Gdy jednak chcesz zdecydować się na zakup, nie zwlekaj, ponieważ odłożenie decyzji na później może oznaczać, że twoje wymarzone „M” zakupi ktoś inny!

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź