Małe urządzenia AGD w zdrowej kuchni

0

Jak gotować smacznie i zdrowo? Co zrobić aby potrawy były nie tylko pożywne, ale jeszcze pięknie wyglądały na talerzu? W rozwiązaniu tych kuchennych dylematów pomogą nam małe urządzenia AGD, dzięki którym przygotujemy pyszne i przede wszystkim zdrowe dania!

Zdrowy styl życia to coś znacznie więcej niż sezonowa moda. Wielu ludzi aktywne uprawia sport, a także dba o prawidłowe odżywanie – stosujemy zbilansowane diety, bogate w składniki odżywcze i witaminy. Aby przygotowane posiłki były naprawdę zdrowe, a gotowanie stanowiło jeszcze większą przyjemność, warto jest zaopatrzyć się w małe urządzenia AGD. Dzięki blenderowi czy parowarowi, możemy wprowadzić małą rewolucję do naszych kuchennych obyczajów. Gotowanie dzięki takim sprytnym urządzeniom, będzie szybkie, smaczne i zdrowe.

Blender

Urządzenie miksujące i rozdrabniające przyda nam się w przyrządzaniu wielu różnych potraw. Istnieją dwa rodzaje blenderów – ręczny oraz stojący (kielichowy). Różne modele zaopatrzone są w wymienne końcówki i dodatkowe akcesoria, które czynią blender wielofunkcyjnym urządzeniem. Blendery ręczne są mniejsze i łatwiej zmieścić je w szafce. Z kolei urządzenia stojące mają zazwyczaj większą moc. Zastanawiając się nad wyborem konkretnego modelu, warto jest zdecydować się na model posiadający wymienne końcówki. Dzięki temu urządzenie będzie bardziej funkcjonalne, a my wykorzystamy je w wielu różnych czynnościach. Może to być także doskonała inspiracja do nowych eksperymentów kulinarnych.

Za pomocą blendera możemy przygotować smaczne i pożywne zupy-kremy, koktajle owocowe i warzywne, pasty z soczewicy czy ciecierzycy, lody, dipy, a nawet surówki.

Parowar

Obok blendera, warto także zaopatrzyć się w parowar. W urządzeniu gotującym za pomocą pary, przygotujemy warzywa, kaszę, ryż, makaron, ryby oraz mięso. Wszystkie produkty zatrzymują więcej składników odżywczych, niż w przypadku tradycyjnego gotowania. Ponadto w urządzeniu składającym się zazwyczaj z kilku misek, możemy przygotować cały obiad. Nie musimy brudzić kilku garnków czy misek. Nie musimy także dodawać tłuszczu do potrawy, wystarczy jedynie po gotowaniu doprawić wszystkie składniki. Przygotowane w ten sposób dania są mniej kaloryczne i lekkostrawne, dlatego zakup parowaru jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich dbających o swoje zdrowie oraz sylwetkę. Warzywa ugotowane w parowarze nie tracą koloru, dlatego będą wyglądać na talerzu bardzo apetycznie.

Zdrowe soki

Zdrowe odżywianie to nie tylko posiłki. Nie możemy zapominać o napojach. W zdrowej kuchni doskonale sprawdzi się także sokowirówka. Dzięki nowoczesnym urządzeniom przygotujemy zdrowe i pyszne soki, jakich z pewnością nie znajdziemy na sklepowej półce. Proporcje oraz dobór składników w pełni zależą od naszych upodobań. Sokowirówka sprawdzi się szczególnie dobrze w lecie, kiedy to w każdym warzywniaku czy sklepie znajdziemy świeże, sezonowe owoce.

Jeśli chcemy zaprowadzić zmiany w swoich nawykach żywieniowych i przygotowywać zdrowsze posiłki, wymienione wyżej urządzenia będą nam bardzo pomocne. Gęsta i pożywna zupa, czy chrupiące warzywa ugotowane na parze będą wspaniała alternatywą dla nudnych dań, które zawsze gościły na naszych talerzach.

Artykuł został przygotowany przy współpracy ze sklepem RTV EURO AGD.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź