Meble kolonialne z palisandru indyjskiego

0

Niedostępne przed laty, teraz zachwycają swoim wyjątkowym wyglądem i można kupić je bez problemu w wielu sklepach. Powstają z najwyższej jakości drewna egzotycznego i zachwycają swoim wyjątkowym wzornictwem. Meble kolonialne to wyjątkowa propozycja – gdy szukasz oryginalnego wyposażenia, warto wziąć je pod uwagę.

Do produkcji mebli kolonialnych wykorzystuje się różnego rodzaju gatunki drewna rosnącego w krajach Orientu. Jednym z najpowszechniej wykorzystywanych jest indyjskie drewno palisandrowe, inaczej określane jako sheesham. Jest ono wykorzystywane nie tyko do produkcji pięknych mebli kolonialnych, ale również do wielu innych wyrobów – na instrumenty muzyczne, rzeźby, podłogi, schody.

Palisander rośnie na subkontynencie indyjskim, między innymi w Indiach Wschodnich, ale również w Nigerii, Kenii, Sri Lance, Ameryce Łacińskiej i na Madagaskarze. Do mebli kolonialnych wykorzystuje się głównie ten rosnący w Azji, który nazywany jest również palisandrem indyjskim. Wyróżnia się bardzo pięknymi nasyconymi barwami oraz wyrazistym usłojeniem – ma głęboko brązowo-kakaowy odcień z pomarańczowymi refleksami.

Piękny wygląd drewna palisandrowego to jeszcze nie wszystko, ponieważ wyróżnia się ono bardzo dobrymi właściwościami użytkowymi, między innymi:

  • jest wysoce odporne na wilgoć, nadmierne nasłonecznienie oraz skoki temperatury i inne warunki atmosferyczne
  • jest twarde i wytrzymałe, dlatego nie jest podatne na uszkodzenia mechaniczne, na przykład obtłuczenia czy ścieranie
  • nie poddaje się działaniu środków chemicznych i nie odbarwia się

W rezultacie zachwycające meble indyjskie i kolonialne wykonane z drewna palisandrowego posłużą przez długi czas i będą wyjątkową ozdobą w salonie czy sypialni. Drewno to jest bardzo wszechstronne, chociaż ze względu na swoją twardość dość trudne w obróbce. Wykonuje się z niego efektowne komody, szafy i szafki, stoły, krzesła czy konsole.

Jeżeli interesują cię meble kolonialne z palisandru indyjskiego, możesz kupić je obecnie w wielu sklepach prowadzących sprzedaż wyposażenia tego rodzaju – również przez internet.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź