Meble do kuchni – kupić zestaw czy dobrać samodzielnie?

0

Wybór mebli kuchennych jest jedną z najważniejszych decyzji podczas urządzania kuchni. Możemy zamówić wykonanie zabudowy meblowej na wymiar, zakupić gotowy komplet lub samodzielnie dobrać niezbędne szafki. Jakie są zalety i wady dwóch ostatnich możliwości?

Meble modułowe do kuchni sprawdzą się wszędzie

Producenci mebli kuchennych oferują wiele kolekcji mebli modułowych. Każda z nich obejmuje pewną liczbę szafek, które można ze sobą dowolnie zestawiać, mając pewność, że będą do siebie idealnie pasować.

Kolekcje mebli modułowych obejmują zarówno szafki dolne, jak i wiszące – otwarte i zamknięte, narożne, wyposażone w szuflady, witryny czy przeznaczone do zabudowy sprzętów AGD. Różnorodność rozmiarów powoduje, że z łatwością wykorzystamy je w małej kuchni w formie aneksu oraz w przestronnym wnętrzu domu jednorodzinnego.

Szafki kuchenne dobrane samodzielnie – zalety i wady

Kolekcje mebli modułowych pozwalają nam na wybór szafek, które są nam potrzebne i oferują preferowane przez nas rozwiązania. Ponadto, możemy wybrać dowolną liczbę modułów, a w razie potrzeby uzupełnić je o kolejny element. Wszystkie meble z jednej serii są zaprojektowane w taki sposób, by umożliwić stworzenie eleganckiej zabudowy kuchennej – możemy jednak łączyć ze sobą także szafki z różnymi frontami, co pozwoli na urządzenie oryginalnego i nieszablonowego wnętrza.

Do wad, jakie przypisać można kuchennym meblom systemowym, należy fakt, że najpewniej nie pozwolą nam one na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Dostrzeżemy to szczególnie w małej kuchni i w pomieszczeniu o nietypowych wymiarach, wnękach czy załamaniach.

Zestaw kuchenny – szybki sposób na meble do kuchni

W sklepach znajdziemy także gotowe zestawy kuchenne, różniące się między sobą liczbą elementów oraz stylistyką. Znajdziemy wśród nich zarówno propozycje do małej kuchni, jak i rozbudowane zestawy do większych wnętrz.

Zestaw kuchenny złożony z podstawowych elementów to niedrogi sposób na urządzenie bardzo małej kuchni – rozwiązanie takie warto wziąć pod uwagę, gdy urządzamy wnętrze socjalne bądź mieszkanie przeznaczone na wynajem.

Obejmujące więcej modułów meble kuchenne sprawdzą się już w kuchni, w której chcemy zapewnić sobie odpowiednią ilość miejsca do przechowywania akcesoriów i której chcemy nadać estetyczny wygląd. To najczęściej nowoczesne szafki, uwzględniające także obecność w kuchni nowoczesnych sprzętów AGD.

O ile elegancja i funkcjonalność tego typu zabudowy kuchennej nie podlega dyskusji (mowa oczywiście o meblach dobrej jakości), to podobnie jak w przypadku samodzielne dobranych szafek, gotowy zestaw może być nam trudno dostosować do warunków panujących w naszej kuchni, zwłaszcza tej o nietypowym kształcie.

Szafki modułowe i zestawy kuchenne w różnym stylu

Tym, co łączy szafki modułowe oraz zestawy meblowe dostępne w sklepach, jest ich różnorodność. W obu przepadkach producenci oferują nam pełną gamę mebli różniących się odcieniem, sposobem wykończenia frontów, stylem wykonania czy zdobieniami. Wyłącznie od nas zależy, czy zdecydujemy się na samodzielne zestawienie potrzebnych nam modułów i akcesoriów, czy sięgniemy po gotowy d zamontowania komplet.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź