Materace Koło

Meble nowe czy używane – co lepsze?

1

Zastanawiając się nad wyborem mebli i ich zakupem bardzo często rozważamy zakup mebli używanych i mebli nowych. Co zatem będzie lepsze, oraz jakie są ich zalety i wady?

Przede wszystkim musimy się skupić na tym, czego tak naprawdę oczekujemy od nowego mebla, ponieważ cechy jakie ma mebel używany nie pokrywają się z cechami mebla nowego. Na czym nam bardziej zależy – na niższej cenie, na nowoczesnym wyglądzie czy na praktyczności?

No właśnie – niższa cena. Oczywistym jest, że mebel używany będzie dużo niższy niż taki sam, ale zupełnie nowy. Nie jest tak jednak do końca, bo jak wiemy – meble zabytkowe i te antyczne są naprawdę drogie. Prawdą jest, że nie znajdziemy antycznego mebla zupełnie nowego – jest to niemożliwe, ze względu na rodzaj mebla. Kupując więc mebel zabytkowy, antyczny i używany musimy liczyć się z licznymi śladami użytkowania i wszelkimi otarciami. Koneserzy i miłośnicy mebli antycznych uważają to nawet za zaletę, gdyż przebarwienia i otarcia w ich mniemaniu dodają szyku i elegancji.

No właśnie – ale czy te otarcia i inne ślady użytkowania będą dobrze wyglądały na meblu nowoczesnym, błyszczącym? Oczywiście, że nie. Będzie to wyglądało jak zaniedbany i zniszczony mebel, nienadający się do użytku. Zupełnie odwrotnie przy meblach używanych, antycznych i zabytkowych – wszelkie ślady użytkowania nie będą stanowiły żadnego problemu.

Kupując i decydując się na mebel używany nie możemy liczyć na najnowszy obowiązujący model z aktualnego sezonu. Przecież ktoś dany mebel użytkował przez jakiś czas. Pośród mebli używanych znajdziemy ciekawe modele, ale te z poprzednich sezonów. Tak więc chcąc zakupić mebel nowoczesny i modny nie szukajmy pośród mebli używanych. Tutaj wybór mamy naprawdę ogromny, a każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Producenci mebli co chwilę wychodzą z nowymi pomysłami i udoskonalonymi modelami tylko po to, by zaspokoić wszystkie potrzeby tak wymagającego dzisiaj klienta.

Również pod uwagę musimy wziąć kwestię samego montażu mebli. W przypadku zakupu mebli nowych prosto ze sklepu będziemy musieli samodzielnie zmontować meblem, bo zazwyczaj dostaniemy je w częściach. Jest to dosyć dużym atutem zwłaszcza, jeśli mebel jest ciężki, duży i może sprawić trudności z wniesieniem do pomieszczenia. W przypadku mebli używanych zazwyczaj mebel jest już złożony. Będziemy zatem potrzebowali transportu, by go w całości przewieść lub rozłożyć, przewieźć, a następnie z powrotem złożyć w całość. Rozkładanie i składanie mebli jest dosyć problemowe. Ponowne złożenie i skręcenie mebla w taki sam sposób graniczy z cudem zwłaszcza, jeśli nie mam instrukcji – bo poprzedni właściciel jej nie zatrzymał.

Odpowiadając więc na pytanie co będzie lepsze – mebel nowy czy używany – nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Bowiem wszystko zależeć będzie od indywidualnych oczekiwań. Dla jednych najważniejsza jest cena, a dla innych nowoczesny i modny mebel. Wybierając więc pomiędzy używanymi, a nowymi musimy zadać sobie pytanie – czego tak naprawdę od mebla oczekujemy i co jest dla nas najważniejsze.

Więcej informacji
Artykuł został przygotowany przez firmę Furniture Sobczak – meble do każdego pomieszczenia na każdą kieszeń.
Materace Koło
Podziel się ze znajomymi

1 komentarz

  1. Virtual server w

    Kupujac nowe mieszkanie urzadza i wyposaza sie je calkowicie wg wlasnych potrzeb, gustow i pomyslow, mozna wiec popuscic wodze fantazji i zrealizowac kilka swoich marzen. – Nowe materialy budowlane sa zwykle lepszej jakosci niz te, z ktorych korzystano kilkadziesiat lat temu, maja tez lepsze wlasciwosci cieplne – dodaje Krason. – Nowe mieszkania sa tez czesto lepiej zaprojektowane – czesciej maja garderobe, wieksze okna i inne przydatne rozwiazania.

Pozostaw odpowiedź