Meble z palet – czy to dobry pomysł?

0

Należysz do pokolenia, które ceni sobie rzeczy robione ręcznie. Nic więc dziwnego, że urządzając pierwsze mieszkanie, nie bardzo chcesz korzystać z gotowych mebli z sieciówek. Oczywiście, tam gdzie są niezbędne, np. w kuchni czy garderobie nie obejdzie się bez katalogu, co jednak z miejscami takimi jak salon, sypialnia czy taras? Jeśli jesteś kreatywny, lubisz oryginalność i chcesz, aby Twoje mieszkanie pełne było przedmiotów w które udaje Ci się tchnąć nowe życie, meble z palet będą idealną propozycją dla Ciebie! Zapoznaj się z naszym materiałem, a dowiesz się, jak w prosty sposób i przy pomocy niewielkich nakładów finansowych wyczarować stolik, łóżko czy nawet sofę na balkon. Zapraszamy do lektury!

Skąd właściwie się wzięły palety i jak je rozróżnić?

Jak podaj źródła, pierwsze palety powstały w połowie XX wieku w szwedzkim koncernie BT Industries. To właśnie on zapoczątkował transport na tego rodzaju materiałach, które dziś stały się prawdziwych hitem wśród młodych projektantów wnętrz. Do najbardziej popularnych zaliczyć należy oczywiście Europalety, które mają wymiary 1200 × 800 × 144 mm i ważą około 25 kilogramów. Wśród równie popularnych modeli wymienić należy 800 × 600 × 144 mm lub 1200 × 1200 × 144 mm. Wybór odpowiedniego rozmiary palety do twojego mieszkanie będzie kluczowy ze względu na to, co chcesz z niej zrobić. Oczywiście, nikt nie broni Ci jej np. przeciąć na pół, jednak pamiętaj, że będzie się to wiązać z wieloma ograniczeniami i utrudnieniami, których zapewne wolałbyś uniknąć. Jeśli nie masz odpowiedniego sprzętu, a marzy Ci się np. stolik o konkretnym wymiarze, zawsze możesz poszukać specjalisty na http://atlasfachowca.pl/strefa-klienta/wyszukiwarka-fachowcow, który za niewielką opłatą pomoże Ci sfinalizować dzieło marzeń!

Gdzie kupić palety

Zacznijmy od początku, a więc od tego, gdzie możesz zdobyć paletę. Oczywiście rozwiązań masz kilka: od popytania wśród znajomych, szczególnie budowlańców do których materiał na budowę zapewne dostarczany jest na paletach, przez portale aukcyjne, aż po skupy palet, które z całą pewnością znajdują się gdzieś w Twojej okolicy. Czasem wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło np. „palety drewniane”, a kilkadziesiąt ofert w różnych rozmiarach pokaże Ci się z szybkością błyskawicy. Co ważne, tego rodzaju materiał jest stosunkowo tani, bowiem jego ceny wahają się od ok. 10 do 40 zł za sztukę.

Czas na DIY!

Kiedy będziesz mieć już w rękach swoja wymarzoną paletę, pamiętaj o jej właściwym przygotowaniu. Zacznij od porządnego wyczyszczenia, wysuszenia i usunięcia drzazg. Wygładź szlifierką lub papierem ściernym powierzchnię, a następnie pomaluj ją lub po prostu zagruntuj surowe drewno. Następnie przytnij lub poskładaj ją tak, jak Ci się wymarzyło, dokręć kółka (do stolika) czy zawiasy (do szafki czy kwietnika na balkon) i gotowe! Inspiracji na ciekawe i bardzo proste meble znajdziesz w sieci masę. Kluczem do sukcesu jest Twoja determinacja i chęci.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź