Mieszalnia farb odpowiedzią na indywidualne wymagania

0

Mieszkanie dla zdecydowanej większości ludzie jest miejscem, gdzie spędza się najwięcej czasu – odpoczywamy w nim, ale również często pracujemy. Dlatego przy urządzaniu lokum warto dążyć do stworzenia przestrzeni, która będzie przytulna oraz przyjemna dla oka. Jednym z głównych zabiegów, używanych w celu upiększenia pokoi jest malowanie ścian, które jest znacznie prostsze, niż położenie tapety. Producenci farb oferują nam obecnie bardzo szeroką paletę barw – co jednak zrobić, jeśli mimo wszystko nie znajdujemy wśród nich koloru, który najbardziej nam odpowiada? Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest skorzystanie z usług mieszalni farb.

Jak dobierać farby?

Wybrane przez nas kolory powinny odpowiadać nie tylko naszemu gustowi, ale również charakterowi pomieszczenia. Dla przykładu: czerwienie to kolory bardzo pobudzające, dlatego nie będą zbytnio nadawać się do sypialni, którą lepiej pomalować na niebiesko. Z kolei odcienie niebieskiego działają hamująco na apetyt, więc pomalowanie kuchni oraz jadalni w barwy nieba nie będzie dobrym pomysłem – lepiej będzie zastosować w tych pomieszczeniach pomarańcze.

Zalety mieszalni farb

Jeśli mamy problem ze znalezieniem farby, która najlepiej odpowiada naszym upodobaniom, możemy zmieszać dwa kolory ze sobą. Wiele osób robi to osobiście, mimo faktu, że prawie niemożliwe jest uzyskanie dwa razy tego samego koloru (należy liczyć się z tym, że farby może zabrakną podczas malowania, szczególnie dużych pomieszczeń), ponadto dokładne wymieszanie farby ręcznie jest bardzo trudne. Mieszalnie farb są rozwiązaniem obu tych problemów – zawsze istnieje możliwość dorobienie kolejnej partii farby o dokładnie tym samym kolorze, co przydaje się np. kiedy chcemy jedynie wypróbować otrzymaną farbę i zobaczyć jak będzie prezentować się na naszych ścianach. Ponadto w mieszalniach farba mieszana jest mechanicznie z bardzo dużą częstotliwością, dlatego nie może być mowy o jakichkolwiek niedociągnięciach – farba z mieszalni jest idealnie gładka, bez jaśniejszych czy ciemniejszych przebarwień.

Profesjonalne usługi z zakresu mieszania farb oferuje Zakład Produkcyjno-Handlowy „GRAFIT”. Mieszanki powstają z farb marek Tikkurila oraz Scala i są przygotowane „od ręki”.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź