Najlepsze AGD do kuchni – gdzie kupić?

0

Kupując własne mieszkanie, zwłaszcza w stanie deweloperskim, często decydujemy się na umeblowanie i wyposażenie go we własnym zakresie. Dzieje się tak głównie ze względu na chęć zaoszczędzenia, gdyż zarówno wynajęcie projektanta wnętrz jak i firmy trudniącej się wykończeniami mieszkań „pod klucz” to zazwyczaj spory wydatek.

O ile wykończenie salonu czy sypialni jest stosunkowo proste i zależy głównie od naszego gustu. Tak wyposażenie kuchni w odpowiedni sprzęt AGD wymaga pewnych umiejętności, zwłaszcza, gdy chcemy, aby wybrane sprzęty towarzyszyły nam latami. Jak więc wybrać dobrą lodówkę, kuchnię z piekarnikiem czy energooszczędny piekarnik?

Dokładnie zapoznaj się z parametrami urządzenia

To bardzo ważne, gdyż każdy producent zachwala swój produkt, a słuchając tylko i wyłącznie opinii producenta możemy się pogubić. Warto przede wszystkim zadbać o to, aby wybrane przez nas sprzęty były możliwie najbardziej energooszczędne. Ma to największe znaczenie zwłaszcza przy wyborze lodówki. Dobra lodówka posiada zazwyczaj klasę energetyczną co najmniej A+ – jest to urządzenie, którego (w przeciwieństwie do pozostałych sprzętów gospodarstwa domowego) nigdy nie odłączamy od prądu. Tak samo, wybierając odpowiednie modele pozostałych sprzętów, warto kupić energooszczędny piekarnik czy wolno stojącą kuchenkę mikrofalową o klasie A+. Klasa energetyczna ma również duże znaczeniu nawet przy tzw. „małym AGD”, takim jak mikser planetarny. Im wyższa klasa energetyczna tym niższe będą nasze rachunki.

Wymiary

Także wymiary poszczególnych sprzętów AGD mają duże znaczenie przy urządzaniu kuchni. Nie chodzi tutaj wyłącznie o to, aby wybrane modele się zmieściły do naszego pomieszczenia, ale także o to, aby jak najbardziej ułatwić korzystanie z kuchni. Niestety, zbyt duże sprzęty, mimo iż funkcjonalne mogą utrudniać swobodne użytkowanie kuchni.

W zależności od naszych preferencji, możemy wybrać sprzęty do zabudowy oraz te wolno stojące. Wiadomo, że decydują się na zabudowanie wszystkich sprzętów, koszt wzrośnie, jednakże zyskamy pewność, że nasz kuchnia będzie nie tylko funkcjonalna ale także urządzona estetycznie i przyjemna dla oka. Wiadomo, że kuchnia to jedno ze strategicznych pomieszczeń w całym domu czy mieszkaniu, dlatego też warto przyłożyć szczególną wagę do wyboru nie tylko odpowiednich mebli ale też dobrego sprzętu AGD, zarówno tego małego jak i dużego.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź