Nie tylko żaluzje – co wybrać do okien?

0

Otrzymanie wymarzonego mieszkania to nie tylko spełnienie marzeń, ale również początek przygody z aranżacją wnętrz, aby były one piękne i funkcjonalne jednocześnie. Jedną z ważniejszych decyzji, którą trzeba podjąć na etapie wykańczania mieszkania, jest decyzja związana z oknami.

To właśnie wtedy należy się zastanowić, czy nad oknem ma się pojawić nowoczesny karnisz, na którym zawisną tradycyjne firanki i zasłonki, czy może warto zainwestować w nieco inne rozwiązania, które równie skutecznie będą przesłaniać wnętrze przed światłem słonecznym.

Na rynku dostępne są bardzo różne rozwiązania. Osoby przywiązane do bardziej tradycyjnych pomysłów mogą oczywiście zdecydować się na firanki, choć także i w ich przypadku będzie możliwe zastosowanie rozwiązania bardziej nowoczesnego, choć spełniającego oczekiwania względem materiału. Dobrym pomysłem w tym przypadku są rolety rzymskie, które pozwalają na przesłanianie całych okien albo jedynie poszczególnych szyb i które bardzo często są wykonywane z delikatnych, lekko przepuszczających światło słoneczne materiałów.

Innym rozwiązaniem mogą być plisy okienne których ceny są bardzo często niezwykle zróżnicowane. Na ostateczną cenę plis okiennych mają wpływ nie tylko wykorzystane materiały, ale również sposób montażu. Oczywiście najdroższe będą plisy czy rolety, które powstają na zamówienie ze względu na niestandardowe wymiary okien. Ceny materiałowych plis to zwykle kilkanaście złotych, przy czym warto pamiętać, że rolety i plisy montowane są na kilka lat, zatem ich całkowity koszt powinien być również rozliczany w kontekście lat użytkowania.

Co ciekawe producenci oferują również żaluzje plisowane oferowane jako plisy okienne ceny takich rozwiązań są niezwykle przystępne. Wybierając plisowane żaluzje można wybierać niezwykle kolorowe materiały, do których należy dopasować także specjalne profile. Same profile mogą podkreślić kolor plis poprzez metalizowane albo stylizowane na drewnopodobne wykończenie, choć wielu producentów oferuje profile wykończone kolorowymi lakierami.

Same plisy są niezwykle praktyczne także ze względu na utrzymanie ich w czystości. Wystarczy je regularnie odkurzać, a w pomieszczeniach, w których przebywają osoby palące, konieczne będzie także regularne mycie delikatnymi detergentami.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź