Materace Koło

Jak optycznie powiększyć wnętrze – 4 sprawdzone sposoby?

0

Małe mieszkania, a w nich małe pomieszczenia to zmora wielu osób. Są jednak sposoby, które pozwolą tak powiększyć wnętrze, że wyda się ono sporo większe niż jest w rzeczywistości. Oto 4 sposoby, które odpowiadają na pytanie jak optycznie powiększyć wnętrze.

Używaj jasnych kolorów

Jasne wnętrza wydają się sporo większe niż są w rzeczywistości. Dlatego jeśli jesteś właścicielem małego salonu czy małej kuchni, to nie maluj ich na ciemne, ponure kolory. Wybierz te jasne, dzięki czemu sprawią wrażenie większych i przestronniejszych. A jeśli już koniecznie chcesz użyć ciemniejszej barwy, to pomalują nią tylko jedną ścianę lub jej fragment. Nadasz wnętrzu charakteru, ale nadal będzie ono optycznie powiększone.

Zadbaj o oświetlenie

Dobrze oświetlone wnętrze zawsze będzie się wydawać większe niż wnętrze ciemne. Jeśli masz duże okna, to zadbaj, żeby nie tracić cennego światła, a więc nie używaj ciężkich firan czy zasłon. Zadbaj również o dobre oświetlenie sztuczne. Dzięki niemu nawet wieczorem czy w zimowe późne popołudnie, Twój salon będzie wydawać się bardziej przestronny, niż wskazywałyby na to jego powierzchnia.

Utrzymuj porządek i nie zagracaj wnętrza

Nic tak nie psuje wrażenia przestronności, jak bałagan i niepotrzebne przedmioty, które leżą w widocznych miejscach. Usuń więc wszelkie „kurzołapki”, które zamiast zdobić, sprawiają, że pomieszczenie wydaje się zagracone. Zastanów się również, czy rzeczywiście wszystkie meble, które znajdują się w Twoim wnętrzu są potrzebne. Może z niektórych można by zrezygnować, zyskując cenną przestrzeń, której tak bardzo brakuje w małym pomieszczeniu.

Użyj lustra

Wielu projektantów w małych wnętrzach stosuje trik z lustrami. Wybierają oni lustra do salonu, dzięki którym wydaje się on przestronniejszy. Odpowiednie usytuowanie lustra w salonie pozwala uzyskać efekt głębi. Lustra do salonu mogą być również elementem ozdobnym, który nie tylko powiększa przestrzeń, ale także ją dekoruje.

Świetnym pomysłem jest również użycie lustra do przedpokoju, który zwykle jest wąski, mały i ciemny. Odpowiednie usytuowanie lustra w przedpokoju pozwoli nie tylko uzyskać efekt powiększenia przestrzeni, ale również jej doświetlenia. Wystarczy, żeby lustra do przedpokoju wieszać w taki sposób, żeby wpadało do nich światło z innych pomieszczeń. Dzięki temu nie dość, że przedpokój wyda się większy, to jeszcze będzie wpadać do niego światło dzienne.

Powyższe 4 sposoby są łatwe do zastosowania i można z nich skorzystać bez robienia większego remontu. Zachęcamy szczególnie do wyboru ostatniego triku z lustrem. Zakup lustra do salonu czy lustra do przedpokoju daje naprawdę zaskakujące efekty wnętrzarskie.

Zobacz więcej na mebelio.pl

Materace Koło
Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź