Jak optymalnie wykorzystać internet LTE? Oto 4 sprawdzone pomysły

0

Szybki internet bezprzewodowy na stałe zadomowił się w ofercie rodzimych operatorów. Można go używać w różnych sytuacjach – bardziej i mniej oczywistych. Zobacz, jak optymalnie wykorzystać pakiet, który posiadasz.

W telefonie lub tablecie

Najpopularniejszy sposób korzystania z internetu mobilnego to surfowanie na smartfonie lub tablecie wyposażonym w internet LTE. Korzystając z dużych pakietów danych obecnych na rynku, możesz swobodnie oglądać filmy, słuchać muzyki, a także prowadzić rozmowy wideo za pomocą jednego z popularnych komunikatorów. Pakiety rzędu 8 lub 10 GB miesięcznie powinny zaspokoić absolutnie wszystkie potrzeby. Są jednak użytkownicy, którym w zupełności wystarczy skromny, ekonomiczny, pakiet 1 GB. Znajdziemy go w większości pakietów telefonicznych dostępnych na rynku.

 

Hotspot w samochodzie

Coraz częściej samochody są wyposażone w możliwość udostępnienia swojego połączenia innym. Jeżeli korzystasz ze starszego auta, możesz zaopatrzyć się w tani router MiFi i zacząć wykorzystywać internet LTE w samochodzie. Zakup routera to koszt niecałych 200 zł, a jeden duży pakiet wystarczy dla wszystkich członków rodziny. Będzie to zresztą wydatek, który docenią wszyscy, a dzieci (niedysponujące zwykle dużym pakietem) będą wprost zachwycone. Przy tym sposobie użytkowania najkorzystniejszy wydaje się internet na kartę, który możemy doładować wtedy, gdy jest on naprawdę potrzebny.

 

Alternatywa dla połączenia w pracy

Twój pracodawca blokuje niektóre rodzaje stron? Obawiasz się o bezpieczeństwo danych w sieci lokalnej? Nie chcesz, aby łatwo było namierzyć, co robisz w pracy? Dzięki tanim pakietom internetu LTE możesz z łatwością przestać przejmować się takimi problemami. Wystarczy, że podpiszesz umowę abonamentową i zaopatrzysz się w router, który u niektórych operatów kosztuje tylko symboliczną złotówkę. Pozwoli Ci to korzystać z prywatnego dostępu do internetu, dzięki czemu uniemożliwiasz innym śledzenie tego, co robisz.

 

LTE jako internet domowy

Mało kto nie znajduje się obecnie w zasięgu sieci LTE. Internet mobilny można więc potraktować jako alternatywę dla tradycyjnych łączy internetowych. Ceny usług są porównywalne, tak samo jak prędkość transferu danych. Atutem połączenia LTE jest brak konieczności tworzenia kosztowej instalacji, wiercenia dziur w oknach i ukrywania przewodów. Z łatwością możemy też zmienić operatora, ponieważ nie jesteśmy przywiązani do jego infrastruktury. Dodatkowy atut polega na tym, że możemy zabrać internet LTE ze sobą zawsze, gdy się przemieszczamy. Nieważne, czy jest to wyjazd świąteczny, wizyta u znajomych w górach, czy zwykłe wakacje. Mając niedrogi router mobilny, zawsze mamy dostęp do prywatnej sieci.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź