Materace Koło

Piękno kryje się we wnętrzu – aranżacja mieszkania

0

Tworzenie stref w mieszkaniu ma bardzo duże znaczenie dla naszego samopoczucia. Przestrzeń jadalni, rozrywki czy wypoczynku determinują nastrój w danym zakątku domu. Jak stworzyć atmosferę, która pozytywnie wpłynie na nasz zmysł estetyczny?

Postaw na dobry projekt

Niezależnie, czy sam będziesz go tworzył, czy zlecisz zaprojektowanie wnętrza specjalistom, zastanów się zarówno nad ogółami (np. przestronne i nowoczesne pomieszczenie), a szczegółami (np. lampy pasujące do koloru ścian).  Kiedy kupujesz nowe mieszkanie od dewelopera, inwestycje mieszkaniowe – Warszawa, Poznań czy Kraków oferują wykończenie pod klucz. Jest to duże ułatwienie dla tych, którzy nie mają smykałki do aranżacji wnętrz, lub nie mają sprawdzonej ekipy, która by ich mieszkanie wykończyła z pełnym sukcesem. Między innymi Marvipol Ursynów oferuje pomoc architektów przy aranżacji wybranego przez siebie lokalu.

Tło

Tłem każdego mieszkania są ściany i podłogi. Stanowią one podstawę do całego późniejszego wystroju. Dlatego też należy dobrze przemyśleć dobór koloru i materiału. Jeżeli zależy nam na poczuciu przestrzeni i efekcie czystości należy postawić na jasne kolory, a najlepiej biel lub delikatną szarość lub beż. Kiedy mamy duży metraż w grę zaczynają wchodzić bardziej intensywne barwy – jednak lepiej jeśli płaszczyzny będą w jednym kolorze. Wymyślne tapety nadają się tylko dla wytrwałych. Jeżeli lubimy wzory na ścianach – konsensusem mogą okazać się fototapety, które umieścimy np. na drzwiach przesuwanych drzwi szafy.

Minimalizm? Styl wiejski?

Styl wykończenia ma największe znaczenie. Wszystko jest dozwolone, granicą jest własny gust. Eklektyzm sprawdzi się dla nowoczesnych ludzi, którzy lubią przełamywać wnętrze antykami z duszą. Minimalizm stawia na prostotę i funkcjonalność. Styl klasyczny kształtował się na przestrzeni lat, doceniając detale, sprzęty i materiały, z których korzysta się przy jego tworzeniu. Z kolei styl kolonialny sprawdzi się dla podróżników, którzy czerpią inspirację z innych kultur. Obecnie jednak jest on raczej „stylizowany” na kolonialny niż realnie czerpiący z zasobów z dawnych projektów. Dodatkowo styl skandynawski stawia na kontrast. Biel i szarość przestrzeni, połączona z mocnymi elementami czerni i granatu na detalach. Czystość, przestronność i funkcjonalny design.

Materace Koło
Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź