Płyta indukcyjna do nowoczesnej kuchni

0

Zanim rozpoczniesz generalny remont swojej kuchni, zastanów się na jakich sprzętach najbardziej Ci zależy i jaki efekt chcesz osiągnąć. Jeśli cenisz sobie minimalizm i funkcjonalność, wybierz urządzenia AGD do zabudowy. Zamiast kupować wolnostojącą kuchnię gazową, postaw na nowoczesne i energooszczędne rozwiązanie, jakim jest płyta indukcyjna.

Jak działa płyta indukcyjna?

Jeszcze kilka lat temu, płyty indukcyjne były poza zasięgiem przeciętnego użytkownika, dlatego wiele osób wybierało klasyczne kuchnie gazowe. Jednak teraz, wraz ze wzrostem ilości modeli, spadły ich ceny, a co za tym idzie – płyty indukcyjne stały się bardzo popularne. Jeśli jeszcze nie wiesz na jakiej zasadzie działają takie urządzenia, spieszymy z wyjaśnieniami. Płyta indukcyjna należy do rodzaju płyt elektrycznych, a do działania wykorzystuje zjawisko indukcji. Pod każdym polem grzewczym umieszczone są specjalne szerokie cewki, które wytwarzają szybkozmienne pole magnetyczne. Przemiana energii elektrycznej na cieplną zachodzi w wyniku indukowania prądów wirowych, które nagrzewają dno naczynia. Z tego względu, na płycie indukcyjnej mogą być stosowane wyłącznie naczynia wykonane z odpowiednich materiałów, które reagują na pole magnetyczne. Należy dodać, że w wyniku indukcji nagrzewane jest tylko dno naczynia, dzięki czemu powierzchnia w obrębie pola grzewczego pozostaje chłodna.

Nowoczesny wygląd płyt indukcyjnych

Cechą charakterystyczną wszystkich płyt indukcyjnych jest gładka powierzchnia, wykonana z odpornego na obciążenia szkła ceramicznego – nie oznacza to jednak, że jest ona niezniszczalna. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia uszkodzeń, polecamy wybrać model wyposażony w metalową ramkę, która zabezpiecza płytę przed ewentualnymi ukruszeniami i pęknięciami. Jeśli jednak zależy Ci na minimalistycznym wyglądzie, postaw na model bez ramki – taka płyta indukcyjna stworzy jednolitą powierzchnią z blatem kuchennym, dzięki czemu będzie łatwiejsza do utrzymania w czystości. Na rynku zdecydowanie królują modele w kolorze czarnym, choć w naszej ofercie dostępne są również płyty białe, beżowe, szare, grafitowe albo czarne z chromowanymi wstawkami.

Jakie garnki do płyty indukcyjnej?

Decydując się na zakup płyty indukcyjnej, należy pamiętać o dokupieniu odpowiednich garnków i patelni – wszystkie naczynia, które posiadają płaskie, ferromagnetyczne dno, nadają się do stosowania na indukcji. Jeśli zastanawiasz się, czy będziesz mógł używać swoich naczyń na płycie indukcyjnej, możesz to łatwo sprawdzić. Wystarczy, że przybliżysz magnes do zewnętrznej strony dna garnka – jeżeli jego dno wykonane jest z ferromagnetycznego materiału, bez problemu przyciągnie magnes. Jeśli jednak nie przyciągnie magnesu, będziesz potrzebować nowych garnków. W naszym asortymencie znajdziesz zarówno pojedyncze garnki, jaki i całe zestawy naczyń – aluminiowe, żeliwne bądź wykonane ze stali nierdzewnej. Możesz wybrać naczynia z uchwytami silikonowymi, szklanymi, stalowymi albo nienagrzewającymi się. Pamiętaj, że naczynia nie muszą być w całości wykonane z materiału ferromagnetycznego, wystarczy, że będą posiadać takie dno.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź