Pomysły na małą łazienkę

0

Zrelaksuj się w wygodnej łazience dzięki zastosowaniu kilku sprytnych rozwiązań na wystrój małego pomieszczenia.

Gdy przebudowujesz lub remontujesz łazienkę warto przeanalizować różne pomysły na dekorację małej łazienki. Choć projekt łazienki nie zmieni się w oparciu o to, jak ją udekorujemy, można „powiększyć” przestrzeń kilkoma pomysłami wystroju, tworząc przestrzeń  elegancką, atrakcyjną i praktyczną.

Małe projekty łazienek
Małe łazienki mogą stanowić wyzwanie w zakresie projektowania i dekoracji, ale z właściwą kombinacją urządzeń, powierzchni, kolorów, wystroju wnętrz i oświetlenia można stworzyć iluzję o wiele większej przestrzeni. W ostatnich latach łazienki zaczęły rozszerzać się znacznie w rozmiarach – łazienki w nowych domach mogą przybierać rozmiary dużego pokoju. Starsze domy zazwyczaj wyposażone są w znacznie mniejsze łazienki, a czasem nawet nowsze budownictwo funkcje z małymi pomieszczeniami na toaletę, wykorzystując sztuczki w  wystroju, które pomagają stworzyć iluzję większej przestrzeni.

Jednym z pierwszych założeń małego wystroju łazienki jest właściwy dobór kolorów i światło. Ogólnie mówiąc, łazienka – lub dowolna przestrzeń – zawsze będzie większa, jeśli jest jaśniejsza i dobrze doświetlona. Z tego powodu pamiętajmy o pełnym wykorzystaniu naturalnego światła dostępnego w małej łazience. Upewnijmy się, że zasłony czy żaluzje są półprzezroczyste i utrzymajmy parapety wolne od jakichkolwiek przedmiotów, które mogłyby zasłonić światło słoneczne. Podobnie, przy wyborze kolorów farb lub schematu kolorów dla całej przestrzeni, skupmy się na jaśniejszych, żywszych barwach.

Opcje dla małych pomieszczeń
Wybór stylizacji dla łazienki może również służyć do powiększenia lub skurczenia przestrzeni. Chociaż każdy styl może funkcjonować w małej przestrzeni jeśli jest wystarczająco minimalny to styl tradycyjny, rustykalny lub country mają tendencję do większej ilości ozdób i wystroju niż współczesne i nowoczesne style, które są na ogół bardziej minimalistyczne. Świetnym przykładem sprzętu oszczędzającego miejsce, który pasuje w bardziej uaktualnionym projekcie, są umywalki z postumentem. To oszczędzające przestrzeń wyposażenie świetnie sprawdza się w prostym  nowoczesnym stylu.

Oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę w stworzeniu wrażenia większej przestrzeni w małej łazience. Oświetlenie punktowe i  dekoracyjne można strategicznie rozmieszczać, aby otworzyć łazienkę.  Umywalkę i prysznic oświetlamy światłami punktowymi, a przestrzeń wokół i poniżej szafek dekoracyjnymi lampami, by stworzyć wysokość i głębokość w przestrzeni.

Ściany i podłogi
Innym sposobem na dodanie wysokości i głębokości jest wybór wzorów powierzchni łazienkowej. W przypadku ścian należy rozważyć kafelki lub tapetę z pionowymi pasami, aby podnieść  optycznie przestrzeń.Płytki na podłodze powinny przebiegać wzdłuż  wydłużając łazienkę, a płytki na ścianach muszą być prostopadłe do podłogi, aby utworzyć dalszą głębię w przestrzeni.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź