Porcelana jako element ozdobny kuchni i salonu

0

Serwis wykonany z porcelany nadaje posiłkowi klasy i elegancji. Wyraża szacunek i uznanie w stosunku do zaproszonych gości. Jednak porcelana to nie tylko naczynia i garnki. Substancja wykorzystywana jest, także do produkcji figurek, kukiełek, ozdóbek i okrasy. Wykonuje się z niej elementy ozdobne do kuchni, salonu, gabinetu i sypialni.

Wyroby z porcelany

Porcelana to biały materiał ceramiczny pokryty szkliwem lub biskwitem, który nie przepuszcza gazów ani cieczy. Wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne, posiada niską nasiąkliwość oraz właściwości dielektryczne. Ze względu na swoje cechy stosowana jest zwykle do produkcji wysokonapięciowych izolatorów, elementów elektrycznych i sprzętu laboratoryjnego. Porcelana jest także jedną z głównych substancji wykorzystywanych do produkcji serwisów kuchennych i elementów ozdobnych.

Wyroby z porcelany otrzymywane są w wyniku wypalania. Substancję opala się wpierw w temperaturze 900 – 1000°C, następnie pokrywa szkliwem i ponownie wypala w temperaturze 1200-1450°C. W efekcie powstaje biały i pokryty szkliwem materiał ceramiczny, składający się z 50% kaolinu, 25% skaleni i 25% kwarcu. Wyroby często barwione są za pomocą tlenków metali, emalii i farb ceramicznych.

 

Ozdoby do kuchni i salonu

Porcelanę wynaleziono w Chinach, gdzie początkowo wykorzystywano ją do wyrabiania niewielkich naczyń o grubych ściankach. Naczynia nie posiadały walorów estetycznych, a jedynie praktyczne zastosowanie. Z czasem sztukę wypalania substancji doprowadzono do perfekcji. Porcelana zyskała nowe kształty i formy, przez co przestała być wyłącznie grubą miską. Rozpoczęto wytwarzanie całych serwisów i elementów ozdobnych.

Obecnie z porcelany produkuje się garnki, naczynia, serwis kuchenny, elementy dekoracyjne, a także akcesoria funkcjonalne. Wśród najpopularniejszych ozdobników, prym wiodą wazony w stylu secesyjnym produkowane w różnorodnej kolorystyce. Innym renomowanym wyrobem są zestawy do przypraw, w których skład mogą wchodzić dzbanuszki, solniczki i pieprzniczki. Produkowane akcesoria przybierają oryginalne kształty wzbogacone różnymi kolorami i zdobieniami.

 

Porcelana jest substancją do produkcji wysokojakościowego serwisu, która sprawia, że posiłek staje się ucztą. Z substancji tworzy się również elementy ozdobne do kuchni i salonu. Niezwykłe ozdóbki, które wprowadzają wyjątkowy charakter. Porcelanowe ozdoby dostępne są w Sklepie Internetowym Porcelana 24.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź