Materace Koło

Praktycznie i komfortowo, czyli garderoba w odrębnym pomieszczeniu

0

Garderoba to specjalnie wydzielone pomieszczenie przeznaczone do przechowywania odzieży i obuwia. Nie tylko jest dostatecznie przestronne, ale też wyposażone w systemy i akcesoria, które pozwalają utrzymać ład i porządek wśród posiadanych rzeczy.

Kiedyś garderoba kojarzyła się z luksusem, jako standard obowiązujący w apartamentach. Obecnie jest ona postrzegana jako komfortowe rozwiązanie z zakresu projektowania i aranżacji wnętrz.

stylowa-garderoba

W domu i w mieszkaniu

Adaptowanie odrębnych pomieszczeń do przechowywania odzieży praktykowane jest najczęściej w domach jednorodzinnych. Ze względu na dużą powierzchnię użytkową umożliwiają one wyłączenie jej części pod garderobę. Jednak coraz powszechniej rozwiązanie to stosowane jest również w przypadku tzw. loftów – mieszkań powstałych na poddaszach kamienic czy w wyniku stosownego zaaranżowania powierzchni opuszczonych fabryk i magazynów.

W połączeniu z sypialnią

Zmiana odzieży najczęściej dokonywana jest w sypialni. To w tym właśnie pomieszczeniu każdego ranka dokonujemy wyboru stroju. To tutaj zwykle w pojemnej szafie przechowywana jest większość odzieży – poza wierzchnią. Tym samym pomieszczenie przyległe do sypialni, połączone z nią bezpośrednim przejściem, wydaje się być idealnym miejscem na garderobę. Bliskie położenie tych dwóch odrębnych stref jest niezwykle funkcjonalne, pozwala także na ograniczenie mebli w pokoju sypialnianym do tych o przeznaczeniu wypoczynkowym.

funkcjonalna-garderoba-w-sypialni
Funkcjonalna garderoba w sypialni, źródło: Garderoby Komandor.pl.

W przypadku tak ulokowanej garderoby korzystają z niej wyłącznie osoby użytkujące daną sypialnię.

W połączeniu z przedpokojem

Jeśli więc z garderoby mają korzystać wszyscy domownicy, najlepiej zlokalizować ją w miejscu dostępnym dla każdego, czyli przedpokoju. Już na etapie projektowania jej wnętrza i doboru wyposażenia należy wziąć pod uwagę ilość osób, którym będzie służyła oraz rodzaj i liczbę przechowywanych w niej rzeczy. Takie szacunkowe wyliczenia pozwolą na właściwe i zagospodarowanie przestrzeni oraz zapewnią pełną funkcjonalność podczas użytkowania.

garderoba-w-przedpokoju
Garderoba w przedpokoju Komandor

Wygoda i funkcjonalność

Dzięki odrębnej garderobie możliwe jest przechowywanie wszystkich rzeczy w jednym miejscu, co pozwala utrzymać ład i porządek. Komfort takiego rozwiązania to również swoboda przebierania się w przestronnym pomieszczeniu, gdzie wszystkie rzeczy są uporządkowane i zawsze pod ręką. Bluzka, sweter, spodnie, sukienka, obuwie – zamiast w kilku szafach, znajdują się na jednej odpowiednio zaaranżowanej powierzchni.

garderoba-w-sypialni

Źródło informacji: https://www.komandor.pl/

Zapisz

Materace Koło
Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź