Projektowanie wnętrz – klucz do sukcesu

0

Nie można mieć wszystkiego, natomiast to ile można mieć zależy całkowicie od nas samych i nie jest nam z góry narzucone. Brzmi całkiem dobrze, ale jak posiadając taką wiedzę sprawić, żeby inwestycja jaką jest zakup mieszkania lub domu okazała się jak najbardziej trafioną i spełniła nasze marzenia? Jak zawsze potrzebna jest niezawodna mieszanka, eliksir składający się jedynie z dwóch składników, pracy i szczęścia w bardzo różnych proporcjach.

W naszych czasach ciągle jeszcze żywy jest mit złotej rączki i często wydaje się nam, że również z projektowaniem domu i aranżacją jego przestrzeni poradzimy sobie całkiem sprawnie, no bo w końcu co to za filozofia ustawić meble, wybrać rodzaj podłogi i zawiesić zasłony, a przy tym zaoszczędzić robiąc wszystko samemu. Na szczęście pierwszego zdania artykułu nie trzeba traktować dosłownie, a korzystanie z pomocy profesjonalistów już podczas wstępnego etapu przedsięwzięcia może okazać się zbawienne w skutkach.

Projektowanie wnętrz rozpoczyna się w naszych głowach jeszcze zanim zaczniemy przeglądać oferty deweloperów i prywatnych właścicieli nieruchomości rynku wtórnego. W każdym z nas funkcjonuje marzenie o domu idealnym. Każde z nas kreując je posługuje się ulubionymi kolorami i sentymentami do zakorzenionych w przeszłości archetypów domu. Impresje z dzieciństwa próbujemy odtworzyć już w dorosłym życiu z różnym skutkiem, ale o ile nie przysparzają nam one bólu głowy, nie ma nic złego, że próbujemy przemycić do swoich domów, rzeczy z którymi nie jesteśmy w stanie się rozstać. Nawet odrobina kiczu może być zaletą wnętrza, jeśli zostanie otoczona przedmiotami, stanowiącymi dla niego przeciwwagę.

Wychodząc z założenia, że wszelkie problemy wynikają z braku planu i błędów komunikacyjnych, to bardzo ważne, aby szczerze dopowiedzieć sobie na szereg pytań, ponieważ wasze mieszkanie każdego dnia będzie towarzyszyć waszemu życiu. W ten sposób zrodzi się koncepcja, zawierająca wasze oczekiwania, marzenia i ograniczenia, pa przykład w postaci budżetu. Właśnie o te trzy kwestie szczegółowo wypyta was architekt z warszawskiej pracowni Projekt Mimo. Będzie to początek wasze współpracy, na podstawie którego zostanie przygotowanych kilka projektów i wizualizacji. Zanim dojedziecie do ideału, będzie jeszcze czas na zmiany i kręcenie nosem, to właśnie czas, w którym warto zaangażować się najpełniej. Następnie pozostanie wybór detali w postaci tkanin, dodatków, kolorów tapet i nadanie wnętrzom indywidualnego charakteru przy jednoczesnym zachowaniu umiaru, harmonii i wrażenia spójności stylu. Ostatni etap to realizacja projektu. Właściwie, jeśli zaplanowaliście wszystko odpowiednio wcześniej, możesz udać się teraz na kilka dni urlopu powierzając projektantom nadzór nad realizacją aranżacji wnętrz.

Również kosztorys i harmonogram prac będzie wówczas pod ich stałą kontrolą, ty natomiast po powrocie będziesz mógł najzwyczajniej w świecie odczuwać satysfakcję z dobrej współpracy i cieszyć się wnętrzem, które powstało dzięki świetnej logistyce, doświadczeniu i kompetencjom projektanta oraz twoim marzeniom, których nie należy przestawać realizować.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź