Prysznic bez brodzika – zalety odwodnienia liniowego

0

Tradycyjnie kabina prysznicowa kojarzy się zazwyczaj z brodzikiem oraz zamkniętą konstrukcją ze szkła. Jednak w ostatnim czasie można zauważyć coraz większe zainteresowanie kabinami umieszczonymi wprost na płytkach łazienkowych, gdyż jak się okazuje jest to rozwiązanie w wielu przypadkach dużo wygodniejsze i po prostu ciekawsze.

Tradycyjnie kabina prysznicowa kojarzy się zazwyczaj z brodzikiem oraz zamkniętą konstrukcją ze szkła. Jednak w ostatnim czasie można zauważyć coraz większe zainteresowanie kabinami umieszczonymi wprost na płytkach łazienkowych, gdyż jak się okazuje jest to rozwiązanie w wielu przypadkach dużo wygodniejsze i po prostu ciekawsze. Istotną rolę w takim prysznicu pełni odpływ, który decyduje o funkcjonalności kabiny, zaś w wielu przypadkach najlepszą jego formą jest odwodnienie liniowe.

Zalety posiadania prysznica bez brodzika

Na rezygnację z brodzika decydują się przede wszystkim osoby, które cenią wygodę podczas brania prysznica. Brodziki są zazwyczaj niewielkich rozmiarów i determinują przestrzeń wewnątrz kabiny, która dla wielu osób może być niewystarczająca. Konstrukcje prysznica oparte wyłącznie na ściankach prysznicowych (kabiny typu walk in) dają większe możliwości pod kątem dopasowania wielkości kabiny do potrzeb jej użytkowników. Ograniczeniem w wielkości powierzchni płaskiej prysznica jest w tym przypadku jedynie wielkość łazienki, co daje duże pole do popisu dla ludzi lubiących oryginalne rozwiązania aranżacyjne. Ścianki prysznicowe oparte bezpośrednio na podłodze ułatwiają wchodzenie i wychodzenie z kabiny (brak progów), co z pewnością jest istotną kwestią dla osób starszych, schorowanych, ale także dla dzieci. Większa przestrzeń wewnątrz kabiny usprawnia także prace związane z czyszczeniem jej elementów. Dla wielu osób kabiny prysznicowe bez brodzika są utożsamiane z nowoczesnością, elegancją i większymi możliwościami indywidualnej aranżacji łazienki.

Optymalny system odwodnienia w kabinie prysznicowej bez brodzika

Odpływ wody w każdej kabinie prysznicowej jest bardzo ważny, gdyż musi zapewniać skuteczne odprowadzanie gromadzącej się wody, eliminując ryzyko rozlewania się jej po łazience. Jest to szczególnie istotne w przypadku posiadania kabiny typu walk-in.

Do wyboru są dwa rodzaje systemów odwodnienia: punktowy oraz liniowy.

Za bardziej efektywny, a jednocześnie także bardziej efektowny uznaje się odpływ liniowy. O skuteczności odwodnienia liniowego decyduje większa powierzchnia odbioru wody niż w przypadku odpływu punktowego. W sklepie tanialazienka.com do wyboru są odpływy liniowe o różnych rozmiarach (m.in. 50 cm, 60 cm, 80 cm), a także o różnych wzorach, co daje możliwość ciekawego wykończenia prysznica: https://tanialazienka.com/pl/c/Odplywy-liniowe/155. Jak widać na przykładzie oferty sklepu, wszystkie odpływy liniowe wykonane są z solidnej i estetycznej stali nierdzewnej, i posiadają w komplecie syfony, nóżki oraz kołnierze uszczelniające. Nóżki umożliwiają optymalne wypoziomowanie odpływu wody, zaś ruchomy syfon z osadnikiem ułatwia usuwanie zabrudzeń. Warto wspomnieć na koniec o funkcjach dekoracyjnych odwodnienia liniowego. Przykładowo model MASSI WAVE (https://tanialazienka.com/pl/p/MASSI-WAVE-odplyw-liniowy,-odwodnienie-60-cm/3361) ma bardzo oryginalny wzór otworków w kształcie fal, który z pewnością uatrakcyjni wygląd podłogi pod prysznicem

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź