Ściana tapicerowana – luksusowy pomysł na aranżację wnętrza

0

Jeżeli szukasz czegoś bardziej interesującego niż zwykła malowana ściana i chcesz, aby twoje mieszkanie czy dom prezentowały się bardziej luksusowo, w takim przypadku mamy dla ciebie świetny pomysł – ściana pokryta tapicerką. To nowość w aranżacji wnętrz, ale już teraz ma wielu fanów.

Tapicerka zwykle kojarzona jest z meblami, ale teraz tapicerki można zobaczyć nie tylko fotelach i sofach, ale również na ścianach. Tworzą one najczęściej miękkie i przyjemne w dotyku panele, które dodają całej przestrzeni większej intymności i przytulności, dlatego też są chętnie wybierane do sypialni, ale nie jest to jedyne miejsce, gdzie można zamontować tapicerkę ścienną – również świetnie będzie prezentować się w salonie lub na korytarzu.

Jakie materiały wykorzystuje się do tapicerowania ścian?

Najczęściej jest to welur, aksamit lub tkanina typu Alicante, czyli sztuczny zamsz – ich faktura jest niejednorodna, dlatego też tworzą one efektowne kompozycje, a przy tym są bardzo miękkie i przyjemne w dotyku. Droższym rozwiązaniem będzie wykorzystanie naturalnej skóry, ale tapicerka może być też wykonana ze skóry ekologicznej – skaju. Kolorystyka, oczywiście, jest już decyzją klienta, który chce zdecydować się na taki interesujący dodatek w swoim domu. Największym powodzeniem cieszą się przede wszystkim czerń, szarości, beże oraz granat.

Jak tapiceruje się ściany?

Możliwości są naprawdę różnorodne, ponieważ ściana tapicerowana może być nie tylko wykończona wskazanym przez klienta materiałem w danym kolorze, ale może być on również ułożony w określony wzór. Aby tapicerka na ścianie była trwała, wykonuje się specjalne moduły, które od spodu wykończone są płytą wiórową oraz miękką gąbką. Mogą mieć one kształt kwadratowy lub prostokątny. Każdy taki moduł jest pokrywany materiałem tapicerskim – można wybrać jednolitą kolorystykę lub też zdecydować się na dwa kolory układające się w szachownicę albo inne wzory. Całość może być też wykończona dekoracyjnym pikowaniem, stebnowaniem lub guzikami, dlatego płaska ściana staje się nagle trójwymiarowa.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź