Sprawdzone sposoby na zacienienie balkonu

0

Nasze balkony i tarasy najczęściej usytuowane są od południowej lub zachodniej strony domu, co sprzyja ich dużemu nasłonecznieniu. Przebywanie w czasie upału na nagrzanym i odsłoniętym balkonie nie jest żadną przyjemnością, dlatego warto zadbać o zacienienie przynajmniej jego części, co pozwoli zyskać dodatkowe miejsce do rodzinnego wypoczynku.

Nagrzany balkon lub taras zniechęca do wyjścia z mieszkania i odpoczynku na świeżym powietrzu. Jak zyskać cień na balkonie? Dlaczego warto zainwestować w trwały i nowoczesny parasol?

Nie wszyscy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodów i często właśnie balkon lub taras to nasze jedyne miejsce letniego wypoczynku. Aby uniknąć upału warto zdecydować się na montaż parasola, który pozwoli zyskać przyjemny cieć na każdym balkonie, niezależnie od jego wielkości.

 Parasole na balkon

Wybierając parasol na balkon warto zdecydować się na zakup modelu montowanego do ściany, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo miejsca, które tradycyjnie zabrałaby nam podstawa i noga od parasola. Zaletą takiego rozwiązania jest także łatwość dopasowania kąta nachylenia parasola względem naszych indywidualnych potrzeb i brak konieczności jego ciągłego przestawiania np., gdy chcemy rozłożyć suszarkę na pranie lub wygodnie poopalać się na dużym leżaku.

Funkcjonalne parasole balkonowe

Parasol na balkonie sprawdzi się także, jako sposób na zyskanie chłodu w mieszkaniu. Rozłożony ograniczy nagrzewanie się szyb okiennych i pozwoli uniknąć nieprzyjemnego upału we wnętrzu.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak szkodliwe jest promieniowanie UV, dlatego dobry parasol jest niezbędnym wyposażeniem naszego balkonu, jeżeli chcemy uniknąć niebezpieczeństwa poparzeń słonecznych lub posiadamy dzieci. Nowoczesne parasole, które możemy wykorzystać na balkonie i w ogrodzie wykonane są z materiałów z filtrami UV, co sprawia, że jesteśmy lepiej chronieni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Jeżeli szukasz parasola na balkon, taras lub do ogrodu koniecznie zapoznaj się z ofertą sklepu internetowego Meble.Ogrodowe.net. Dostępne tam różnorodne parasole ogrodowe – link idealnie trafią w każde gusta i staną się nie tylko użytecznym i niezbędnym latem wyposażeniem, ale także znacznie wpłyną na poprawę estetyki i funkcjonalności naszego najbliższego otoczenia.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź