Styl Vintage zawsze modny!

0

Jak grzyby po deszczu otwierają się kolejne sklepy vintage. Nic dziwnego – to styl, który pokochały kobiety na całym świecie. Pozwala im na posiadania mnóstwa przepięknych, starych rzeczy, nie rezygnując jednocześnie z rozwiązań współczesnych. Jednak wiele osób wciąż nie wie czym charakteryzuje się moda spod znaku wiecznie młodych „staroci”. W tym artykule postaramy się to pokrótce wyjaśnić.

Co to jest styl vintage?

Niektórzy żartują, że vintage jest przeznaczony dla osób, które nie mogą się zdecydować na jeden styl, ponieważ podoba się im kilka. Być może jest w tym trochę prawdy, bowiem styl vintage charakteryzuje się wykorzystywaniem przedmiotów sprzed lat także we współczesnej aranżacji. Według oficjalnej nomenklatury, aby przedmioty mogły się znaleźć w sklepie vintage i aby mogły być pełnoprawnym przedstawicielem tego stylu, powinny mieć minimum dwadzieścia lat. Choć w rzeczywistości mamy najczęściej do czynienia z rzeczami kilkudziesięcioletnimi, a wśród perełek można wyłowić i te liczące sobie ponad wiek!

Kwestia doboru wystroju mieszkania jest sprawą bardzo delikatną, bowiem bardzo łatwo popaść w kicz. Mamy kilka sposobów na to, aby dobrze dobrać dodatki spod znaku vintage do naszych czterech kątów. Po pierwsze możemy postawić wyłącznie na drobne przedmioty, które nie będą gryzły się z całością. Wówczas zawsze możemy uzasadnić obecność staroci chęcią „przełamania” obecnego stylu oraz posiadania wyjątkowych, niestandardowych dodatków. Po drugie możemy delikatnie zaszokować, łącząc nowoczesne mieszkanie ze stylowymi meblami z vintage sklepu.

Vintage a ubiór

Styl vintage to nie tylko wystrój mieszkania, ale także ubiór, który wśród znawców tematu uchodzi za idealny do wyrażenia własnego charakteru, temperamentu i poczucia smaku. Ciekawie dobrane stroje, takie jak sukienki z dawnych lat do szpilek czy dodatków, pomagają wyróżnić się z tłumu. Miłośnicy klasyki mogą znaleźć wiele ciekawych elementów stroju między innymi w sklepach vintage, gdzie sprzedawcy najczęściej znają historię danego ubioru i potrafią zestawić go z wieloma współczesnymi kreacjami. Z pomocą mogą przyjść też internetowe poradniki oraz… filmy. Nic tak nie ukazuje realiów mody sprzed 20-30 lat jak produkcje z tamtego okresu. A przecież moda co jakiś czas się wraca…

Gdzie szukać rzeczy w stylu vintage?

Jeżeli chcemy zacząć naszą przygodę z tym stylem, to na początek powinniśmy przeczesać Internet w poszukiwaniu inspiracji. Mogą to być różne zdjęcia czy też artykuły o modzie vintage i klasycznym dekorowaniu domu, nadającemu mu charakteru „retro”. Następnie dobrze jest się udać do vintage sklepu, gdzie mamy ogromny wybór przeróżnych gadżetów, które dobrze dopasowane idealnie wkomponują się w nasze mieszkanie. Jeżeli mieszkamy w małym mieście i nie możemy liczyć na tego typu sklep stacjonarny, to zawsze pozostaje Internet i przeróżne portale, które oferują takowy asortyment.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź