Tapety, fototapety, płytki, panele ścienne? Oklejamy ściany!

0

Nie każdy może cieszyć się idealnymi ścianami. Nierówności, zadrapania i inne mankamenty powodują, że pomieszczenie nie wygląda zbyt estetycznie. Dobrym sposobem na ich ukrycie jest oklejenie ściany. Możemy do tego celu, w zależności od potrzeb i upodobań, wykorzystać rozmaite materiały.

Tapety i fototapety
Pierwsze, co przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o oklejeniu ścian, to tapeta. W ostatnim czasie ten sposób dekorowania pomieszczeń znowu wraca do łask. Oczywiście dzisiejsze tapety różnią się znacząco od tych, które królowały jeszcze kilkanaście lat wcześniej. Babcine wzorki i motywy odeszły w cień. Tapety, które oferowane są dziś na rynku są nie tylko efektowne. Nadają wnętrzom przytulności, ocieplają i wygłuszają ściany, a przy tym potrafią nadal fantastycznie ukrywać nierówności tynku. Do pokoju dziecięcego możemy kupić tapety zmywalne, które wystarczy przetrzeć mokrą ściereczką, by odzyskały swój pierwotny blask. Dużą odpornością wykazują się również tapety winylowe idealne do kuchni czy łazienki. Stosunkowo nowym rozwiązaniem są tapety z włókna szklanego, odporne na uderzenia, zadrapania oraz szorowanie.

Specjalnym rodzajem tapet są fototapety, przedstawiające naniesione na nie zdjęcia o wysokiej rozdzielczości. Potrafią nadać wnętrzu niesamowity charakter. Poza tym, że są efektowne, pomagają również optycznie powiększyć pomieszczenie. Oczywiście pod warunkiem, że są odpowiednia dobrane. A w sklepach internetowych wybór jest naprawdę duży, włączając w to nawet specjalne fototapety do kuchni.

Płytki ceramiczne
Kiedyś wykorzystywane były jedynie w kuchniach oraz łazienkach. Dzisiaj płytki ceramiczne można spotkać również w salonach i przedpokojach. Różnorodność barw i faktur daje wiele możliwości aranżacji zarówno wnętrz nowoczesnych, jak i klasycznych. Oczywiście oklejenie całej ściany w salonie czy pokoju dziennym płytkami może stwarzać dosyć przytłaczające wrażenie. Dlatego płytki ceramiczne obecne są w tych pomieszczeniach zwykle tylko w postaci dekoracji fragmentu powierzchni.

Panele ścienne z efektem 3D
Gipsowe panele ścienne potrafią stworzyć zupełnie nowy charakter wnętrza. Można położyć je na wybranej ścianie lub na jej fragmencie. To również dobry sposób na udekorowanie ścianek działowych pomiędzy salonem i kuchnią. Panele ścienne posiadają rozmaite faktury. Pozwalają na stworzenie na ścianie niezwykłych kompozycji. Warto jednak zadbać przy okazji o odpowiednie oświetlenie, które sprawi, że przestrzenna forma stanie się jeszcze bardziej widoczna i przykuwająca uwagę. Dodatkowa zaletą paneli jest możliwość ich pomalowania na dowolny kolor tak, aby jeszcze bardziej pasowały do wnętrza.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź