Triki, które powiększą małą łazienkę

0

Każdy z nas marzy o wielkiej i pięknej łazience, w której zmieści się ogromna wanna i kabina prysznicowa z wszystkimi najnowocześniejszymi udogodnieniami. Niestety na takie luksusy może pozwolić sobie niewielu z nas. W tym przypadku problemem nie są tylko pieniądze, ale ograniczony metraż, który jest problemem, każdego mieszkańca bloku. Praktyczne i ładne urządzenie małej łazienki wielu sprawia ogromne problemy. Większość z nas popełnia podstawowe błędy, których w łatwy sposób można się wystrzec, wystarczy przestrzegać kilku prostych reguł.

Ściany i podłogi

Podstawową zasadą w urządzaniu małych pomieszczeń jest odkrywanie dużej ilości przestrzeni. W żadnym wypadku nie zakrywaj podłogi w łazience. Dywaniki i inne niepotrzebne rzeczy wizualnie zmniejszają przestrzeń. Postaw na jasne, chłodne kolory, które optycznie oddalą od siebie ściany. Wybierając płytki na ściany i podłogę zdecyduj się na te większe. Łazienka będzie wydawała się wtedy większa ze względu na jedną większą płaszczyznę.

Wanna czy kabina prysznicowa

Decyzja wyboru wanny lub kabiny prysznicowej jest największą bolączką posiadaczy małych łazienek. Każdy z jednej strony chciałby mieć wannę, w której może zrelaksować się w ciągu dnia, a z drugiej strony chciałby mieć prysznic, który jest doskonały na szybkie odświeżenie się przed wyjściem z domu. Wybór jest kwestią indywidualną i zależącą od naszych potrzeb. Jednak najlepszym rozwiązaniem, które zaspokoi wszystkich jest połączenie wanny i prysznica. Zamontuj w łazience wannę, a dodatkowo kotarę prysznicową lub trwały parawan i co najważniejsze zamontuj nad wanną panel prysznicowy. Dzięki temu możesz relaksować się w wannie i brać pośpieszne kąpiele pod prysznicem.

Meble

Nawet w niewielkiej przestrzeni powinno znaleźć się miejsce na choćby mały zestaw szafek. Meble są potrzebne aby uporządkować, a przede wszystkim schować wszystkie kosmetyki, szczotki do włosów, suszarki i całą resztę łazienkowego bałaganu. Jest to ważne, ze względu na to, że uporządkowana łazienka staje się bardziej przestronna. Świetnym rozwiązaniem są szafki, które znajdują się pod umywalką. Można w nich zmieścić wszystkie najbardziej potrzebne rzeczy i wykorzystać wolną przestrzeń.

Organizacja urządzeń

Przede wszystkim ogranicz się do najbardziej potrzebnych urządzeń sanitarnych. Łazienka z bidetem wygląda bardziej elegancko, jednak takie urządzenie zajmie dużo miejsca, które możesz wykorzystać na coś bardziej potrzebnego. Nie wciskaj na siłę wszystkiego obok siebie. Korzystanie z takiego rozwiązania będzie bardzo niewygodne a dodatkowo sprawi wrażenie ciasnoty i zmniejszy optycznie pomieszczenie. Koniecznie nad umywalką powieś duże lustro, bez zbędnych szafeczek dookoła. Da to wrażenie znacznie większej przestrzeni. Nie przesadzaj z dodatkami. Ładna łazienka nie potrzebuje poustawianych w każdym rogu świeczek i dywaników.

Jeśli zastosujesz tych kilka prostych rad, na pewno urządzona przez Ciebie łazienka będzie nie tylko piękna, ale również praktyczna. A pamiętaj, że to pomieszczenie robi się raz na wiele lat, dlatego też warto zainwestować więcej środków na realizację i więcej czasu na dobre zaprojektowanie łazienki.

 indeks Magda Pelc
Artykuł został przygotowany na podstawie deeco.eu.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź