Materace Koło

Trwałość okien z PCV. Na jak długo mogą posłużyć?

0

Szukasz dobrych okien? W takim przypadku na pewno wiesz już o oknach PCV, które należą do zdecydowanie najbardziej popularnych w Polsce. Okna te zastąpiły używane przez lata modele drewniane, które nie były w stanie zapewnić optymalnej szczelności oraz termoizolacji, a także wymagały regularnej pielęgnacji. Teraz niemalże w każdym domu stosuje się okna PCV. Czy jednak są one w stanie posłużyć na długie lata?

Okna plastikowe, czyli okna PCV wyróżniają się przede wszystkim bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi – to właśnie one zadecydowały o ich popularności, ale również warto wskazać na ich przystępne ceny. Dzięki zastosowaniu tworzyw sztucznych oraz specjalnych pakietów szybowych producentom udało się uzyskać bardzo dobrą szczelność, co, oczywiście, przekłada się na mniejsze straty cieplne – okna PCV pozwalają zatem na zmniejszenie kosztów ogrzewania budynku.

Jak jednak okna PCV prezentują się pod kątem trwałości? Wielu z nas wydaje się, że PCV nie jest zbyt wytrzymałym materiałem – w końcu to plastik. Trzeba jednak pamiętać o tym, że do okien tego rodzaju stosuje się specjalne mieszanki plastiku, które pozwalają na uzyskanie bardzo dobrej trwałości i wytrzymałości. Szacuje się, że średni okres użytkowania okien PCV wynosi około 30 lat, ale, naturalnie, są one w stanie posłużyć znacznie dłużej, gdy wybierze się wysokiej klasy stolarkę okienną.

W tym czasie nie trzeba również pamiętać o pielęgnacji okien z PCV, jak ma to miejsce dla okien drewnianych, które narażone na czynniki zewnętrzne wymagają stosowania preparatów konserwacyjnych. Okna PCV wystarczy tylko umyć od czasu do czasu, a także nasmarować zgodnie z zaleceniami producenta, aby mogły one służyć bez problemów.

Podsumowując, jeżeli zależy ci na tym, aby okna w twoim domu posłużyły na długie lata, w takiej sytuacji wybierz okna PCV – chociaż wielu nie podobają się pod kątem wyglądu, to jednak zdecydowanie spełniają swoją rolę. Są szczelne, trwałe, można też kupić je w wielu wariantach wzorniczych. To się opłaca!

Materace Koło
Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź