Tunel foliowy dla zapalonych działkowiczów

0

Jeśli lubimy prace ogrodowe i cenimy smak świeżych warzyw z własnej uprawy – koniecznie zainwestujmy w tunel foliowy, który znacznie przyśpieszy wzrost roślin i pozwoli nam cieszyć się dorodnymi plonami.

Jakie rośliny hoduje się w tunelu?

W tunelu ogrodowym najczęściej uprawia się: pomidory, ogórki, paprykę, sałatę, kapustę białą, rzodkiewkę, szczypiorek, ale też truskawki. Pierwsze wysiewy można rozpocząć już pod koniec lutego, o ile pozwalają na to warunki atmosferyczne. Istotny jest fakt, że jeśli umiejętnie dobierzemy rośliny i terminy wysiewu oraz zbiorów, będziemy mogli rocznie przeprowadzić 2-3 uprawy – wczesną wiosną nowalijki, a latem pomidory czy ogórki. Warto natomiast pamiętać, by każdego roku zmieniać umiejscowienie tunelu. Jeśli jednak nasza działka jest niewielka i mamy ograniczone możliwości w tym zakresie, zastosujmy płodozmian. Dzięki temu zapobiegniemy chorobom roślin i zapewnimy sobie obfite plony.

Właściwy wybór tunelu

Wśród ogrodników dużą popularnością cieszą się tunele foliowe niskie i wysokie. Te pierwsze, najczęściej o wysokości do 1,2 – 1,5 m przeznaczone są do przykrywania roślin, by zapewnić im optymalne warunki do wzrostu. Przy zastosowaniu tego typu tuneli niemożliwe będzie jednak wykonanie żadnych prac pielęgnacyjnych przy roślinach. Drugi rodzaj tuneli oparty jest na konstrukcji osiągającej wysokość 1,8 – 2 m, a co za tym idzie pozwala swobodnie przeprowadzać prace przy roślinach, tj. plewienie, nawożenie czy podlewanie. Decydując się na zakup tunelu dostosowanego do naszych potrzeb zwróćmy uwagę, by materiał, z jakiego został wytworzony był wysokiej jakości. Pozwoli to przez długi czas korzystać z tunelu bez ponoszenia dodatkowych kosztów na jego naprawę, bądź całkowitą wymianę. Sprawdzone przez wielu ogrodników tunele dostępne są w ofercie sklepu Meble.Ogrodowe.Net, którą można sprawdzić na stronie tunele ogrodnicze – meble.ogrodowe.net. Wybrane modele posiadają roczną lub dwuletnią gwarancję producenta i wykonane są z najwyżej jakości rurek metalowych lub PCV i wytrzymałej folii. Tunele dostarczane są do Klienta za pośrednictwem firm kurierskich w paczkach, a ich montaż nie sprawia żadnego problemu. Ceny tuneli są bardzo przystępne i różnią się w zależności od rozmiaru.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź