Urządzanie ogrodu – meble z rattanu, technorattanu czy drewno?

0

Podczas aranżacji ogrodu skupiamy się przede wszystkim na doborze roślinności, rozplanowaniu miejsc, w których posadzimy drzewka i krzewy oraz umieścimy rabaty z kwiatami. Duże znaczenie ma także wydzielenie miejsca przeznaczonego na wypoczynek. W zależności od powierzchni, jaką dysponujemy możemy zdecydować się na budowę lub zakup gotowej altanki, w której znajdą się ławki i stolik, pozwalające na urządzanie spotkań na świeżym powietrzu.

Podczas aranżacji ogrodu skupiamy się przede wszystkim na doborze roślinności, rozplanowaniu miejsc, w których posadzimy drzewka i krzewy oraz umieścimy rabaty z kwiatami. Duże znaczenie ma także wydzielenie miejsca przeznaczonego na wypoczynek. W zależności od powierzchni, jaką dysponujemy możemy zdecydować się na budowę lub zakup gotowej altanki, w której znajdą się ławki i stolik, pozwalające na urządzanie spotkań na świeżym powietrzu. Równie dobrym rozwiązaniem będzie zakup zestawów wypoczynkowych, lecz przy ich wyborze powinniśmy wziąć pod uwagę wytrzymałość, gdyż nie wszystkie modele nadają się do przechowywania pod gołym niebem.

Wymagające meble z rattanu

Jeśli nie dysponujemy żadnym zadaszeniem, ani pomieszczeniem gospodarczym, w którym moglibyśmy schować nasze wyposażenie ogrodowe w razie deszczu – zrezygnujmy z mebli nieodpornych na działanie czynników atmosferycznych. Do tej grupy z pewnością należą meble wykonane z rattanu. Delikatny materiał, jakim jest rattan, pod wpływem deszczu i niskich temperatur niszczeje, jego powierzchnię pokrywa warstwa ciemnego i trudnego do usunięcia nalotu – wszystko to sprawia, że po jakimś czasie takie meble nie nadają się już do użytku. Meblom rattanowym trudno natomiast odmówić uroku. Jednak chcąc cieszyć się przez długi czas ich ładnym wyglądem i komfortem użytkowania, najlepiej będzie trzymać je w zadaszonych altanach lub na balkonach, chroniąc przed deszczem i słotą.

Wytrzymały technorattan

Wszystkim, którym zależy, by wyposażenie ogrodowe niezależnie od pogodny pięknie się prezentowało, poleca się zakup mebli wykonanych z technorattanu. To tworzywo sztuczne imitujące naturalny rattan doskonale radzi sobie w każdych warunkach. Nie straszne mu deszcz, promieniowanie słoneczne ani różnica temperatur. Technorattan nie blaknie, ani nie traci swoich właściwości nawet po długich latach intensywnej eksploatacji. Trwałość i solidność idą również w parze z ceną. Za zestaw mebli technorattanowych przyjdzie nam zapłacić dużo więcej niż za tradycyjne meble drewniane.

Drewniana ławka idealna do małej przestrzeni

Alternatywą dla osób posiadających mniejsze ogrody, w których brakuje miejsca na ustawienie dużego, kilkuelementowego zestawu mebli, jest zakup pojedynczej ławki parkowej. Ustawienie ławki w cichym i klimatycznym miejscu, pozwoli nam odpocząć i zebrać myśli, a jednocześnie odpowiednio zagospodarować małą przestrzeń.

Obecnie na rynku nie brakuje różnego rodzaju sprzętu ogrodniczego, jednak nie każdy sklep cieszy się pozytywnymi opiniami wystawionymi przez zadowolonych z zakupów Klientów. Jeżeli zależy nam na profesjonalnej obsłudze, dużym wyborze wyposażenia do ogrodu i atrakcyjnych cenach, koniecznie sprawdźmy ofertę sklepu internetowego MebleOgrodowe.Net. Znajdziemy tam meble ogrodowe wykonane z rattanu, technorattanu, drewna, metalu i żeliwa. Dostępne na stronie  ławki parkowe – www.meble.ogrodowe.net/parkowe będą prezentowały się elegancko w każdym ogrodzie, a co najważniejsze – nie zajmą zbyt wiele przestrzeni. Oferta sklepu obejmuje także altanki o różnych wymiarach, leżaki i parasole ogrodowe, donice, mostki i wiele innych przedmiotów przydatnych w każdym ogrodzie.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź