Wskazówki jak wybrać stół i krzesła kuchenne

0

Solidny stół ma być nie tylko ozdobą kuchni ale i jej jedną z najbardziej funkcjonalnych powierzchni. Powinien służyć nam przez wiele lat, dlatego jego zakup należy do ważnych do przemyślenia decyzji. Odpowiednio dobrane do niego krzesła to kolejne zadanie

Stół kuchenny to mebel przy którym spędzamy wiele czasu, miejsce, które ułatwia budowanie i podtrzymywanie dobrych relacji z bliskimi (poprzez wspólne spożywanie posiłków, biesiadowanie, kobiety lubią z kolei wraz z przyjaciółką pić kawę w kuchni) dlatego właśnie decydując się na jego zakup oraz krzeseł warto zastanowić się nad kilkoma aspektami.
Wymogi
Pierwszym wymogiem by kupić zadowalający nas stół kuchenny jest dokładnie zmierzenie powierzchni na jakiej mamy możliwość go ustawić, w opcji tej należy uwzględnić także po kilkadziesiąt (ok. 40-50 cm) na odsunięte od niego krzesła. Gdy już znamy wymiary warto rzucić okiem na naszą kuchnię – jeśli meble kuchenne są drewniane warto zastanowić się nad dobraniem stołu w kolorze drewna z jakiego wykonana jest kuchnia lub zakupić drewniany stół w ty kolorze. Wbrew pozorom stoły z okleiny także świetnie sprawdzają się w domu. Jeśli kuchnia urządzona jest w jakimś konkretnym stylu (np. skandynawskim, tradycyjnym) warto od razu określić wizualnie wygląd stoły (np. jakie nogi, czy zdobienia będą współgrać z „duchem” naszej kuchni). Jeśli w domu są dzieci warto zdecydować się na stół kuchenny, który ma zaokrąglone kanty, natomiast jeśli kochamy nowoczesność warto rozważyć zakup… szklanego stołu (te nierzadko mają w kontrastowym kolorze ciekawe aplikacje, istnieją też szklane stoły, które są rozkładane). Także przed wizytą w sklepie powinno się zadecydować czy lepszy będzie stół rozkładany czy nie. W przypadku domu/mieszkania o niewielkich gabarytach stół rozkładany może świetnie się sprawdzić przy organizacji imprez z większą ilością osób.
W salonie meblowym
Wśród ogromnego wyboru stołów i krzeseł kuchennych jaki obecnie proponują nam producenci łatwo się odnaleźć, gdy w domu wcześniej zostały ustalone wytyczne, o czym pisano powyżej. Zdecydowanie zmniejsza to ryzyko zakupienia stołu pod wpływem chwili, który mógłby później okazać się dla nas zupełnie nieprzydatny, niedostosowany do reszty wyposażenia kuchni. W sklepie meblowym od razu sprawdzajmy wykonanie stołów – wiele z nich posiada przykładowo drewniane nogi, natomiast blat wykonany jest z płyty i okleiny. Im grubszy blat i nogi tym większa stabilność stołu. Przed zakupem warto delikatnie sprawdzić ręką jakość wykonania blatu – wyczute nierówności świadczą o tym, ze lepiej zainwestować w inny produkt.
Stół jako prawdziwy król kuchni nie może obejść się bez krzeseł, które idealnie podkreślają i uwydatniają jego piękno. Z reguły jeśli decydujemy się na zakup stołu na chromowanych (metalowych) nogach dobiera się te krzesła, których nogi wykonane są z tego samego materiału. Wyłącznie od gustu i indywidualnych preferencji zależy jakie obicie będą posiadać krzesła, jednakże sprzedawcy rekomendują by do finezyjnie wykonanych stołów nie dobierać absolutnie prostych, kanciastych krzeseł, obicie w tym wypadku powinno być wykonane z typowo tapicerskich materiałów, a nie np. ekoskór. Zakup stołu w bardzo ciemnym kolorze jak orzech czy wenge można zrównoważyć wybierając w tym samym kolorze krzesła, ale z jasnym obiciem. Stół kuchenny i krzesła kuchenne to bardzo ważne wyposażenie domu (z którego korzystamy na co dzień) dlatego z jego zakupu powinniśmy być zadowoleni przez co najmniej kilka lat, przy nich zrodzą się przecież piękne sytuacje i wspomnienia na całe życie.

Więcej informacji na temat mebli kuchennych oraz akcesoriów z nią związanych na stronie www.meble-zajc.pl

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź