Wskazówki przy wyborze lamp do salonu

1

Wybór odpowiedniego oświetlenia podczas urządzania domowej przestrzeni, a zwłaszcza pokoju dziennego, jest równie ważny, co zakup mebli i pozostałego wyposażenia. To właśnie umiejętnie dobrane lampy pozwolą nam w pomieszczeniu zbudować nastrój odpowiedni do sytuacji, podkreślą charakter poszczególnych mebli i wydobędą urok skryty w zakamarkach naszego salonu. Wiedza na temat właściwego doboru lamp pomoże nam stworzyć klimatyczne wnętrze, pozwalające w miłej atmosferze spędzać wieczorne chwile, dlatego decyzję zakupową najlepiej podejmować rozsądnie. Na co więc zwrócić uwagę planując zakup oświetlenia do salonu?

Lampy, które zmienią salon – przydatne porady

Jeżeli zależy nam na tym, by optycznie powiększyć nasz pokój dzienny, zdecydujmy się na lampę wyposażoną w przezroczysty klosz, dzięki któremu pomieszczenie wypełni jasne, przyjemne światło. Kolejnym trikiem pozwalającym osiągnąć efekt większej przestrzeni jest ustawienie lampy przy lustrze lub oknie. Światło odbijające się w szkle wywoła wrażenie przesunięcia granic ścian i większej przestronności. Podobny efekt uzyskamy kierując światło z lampy stojącej prosto na sufit.

Osoby pragnące nadać wnętrzu nastrojowy charakter powinny natomiast zastanowić się nad zakupem lamp o kloszach wykonanych z kolorowych, nieprzepuszczających światła materiałów. Lampy o ciekawym, niestandardowym wyglądzie posłużą również jako ozdoby, a dodatkowo nadadzą całości klimatycznego wyglądu.

Rozmieszczenie lamp

Właściwe rozstawienie oświetlenia w pokoju dziennym jest ściśle uzależnione od tego, jakie czynności planujemy wykonywać w tym pomieszczeniu. Jeżeli lubimy wygodnie ułożyć się na kanapie i zanurzyć w lekturze – zdecydujmy się na zakup lampy stojącej, której światło skierujemy w naszym kierunku. Jeżeli w salonie najczęściej spędzamy czas oglądając telewizję lub rozmawiając z rodziną – wybierzmy niskie lampy, rzucające delikatne światło, które nie będzie razić nas w oczy i powodować dyskomfortu. Nie zapominajmy również o lampie sufitowej – to ona w szczególności zwraca na siebie uwagę i uznawana jest za podstawowe źródło światła. Wybierając lampę sufitową możemy pokusić się o model nowoczesny, wykonany z wysokiej jakości materiałów i zaskakujący swoją formą. Pamiętajmy jednak, by wybrane lampy dobrze współgrały z całością i stanowiły element harmonijnej aranżacji.

Udane zakupy

Wybór optymalnego rozwiązania wcale nie będzie taki trudny, jeśli skorzystamy z oferty sklepu oferującego szeroki asortyment produktów i fachowe doradztwo personelu, a właśnie na takie warunki mogą liczyć Klienci salonów meblowych Black Red White. W tym miejscu znajdziemy bowiem nie tylko wysokiej jakości meble pokojowe, tapicerowane i kuchenne, ale również szereg dodatków, dekoracji i oświetlenia. Do wyboru Klientów pozostają lampy biurkowe, podłogowe, stołowe, ścienno – sufitowe oraz wiszące, w tym kinkiety i żyrandole (link: www.dekoracje.brw.com.pl/oswietlenie/lampy-wiszace/zyrandole/) o rozmaitej stylistyce, które łatwo można do siebie dopasować i z ich pomocą stworzyć w każdym wnętrzu urokliwy nastrój.

Z pełnym asortymentem produktów oświetleniowych oferowanych przez firmę Black Red White można zapoznać się wchodząc na stronę e-sklepu, dostępnego pod adresem: www.dekoracje.brw.com.pl  lub odwiedzając stacjonarne salony firmowe. Satysfakcja z zakupów – gwarantowana.

Podziel się ze znajomymi

1 komentarz

Pozostaw odpowiedź