Wybierz krzesła do Twojego salonu

0

Salon to wyjątkowe pomieszczenie w każdym domu, ponieważ to tam zbierają się wszyscy domownicy, tam spędzamy czas z zaproszonymi gośćmi, przyjaciółmi. Ważne jest zatem, jak miejsce to jest urządzone. Dekoracje i dodatki zmieniamy z przyjściem każdego sezonu, jednak meble zostają na długie lata. Dlatego podczas ich kupna musimy dobrze zastanowić się na stylem, wyglądem i jakością. Meble stylowe do salonu powinny być klasyczne oraz uniwersalne, ponieważ wtedy odpowiadać będą wszystkim.

Wybór krzeseł

Trudno wyobrazić sobie jakikolwiek salon bez stołu i krzeseł. W mniejszych mieszkaniach, salon pełni rolę jadalni, dlatego też warto odpowiednio zaaranżować to wnętrze. Co zrobić, by miejsce to było oryginalne i jednocześnie gustowne? Oto propozycje stylu retro oraz shabby chic.

1. Salon w stylu retro

Moda na retro stała się bardzo popularna. Meble z lat 50 i 60 sprzedawane są w wysokich cenach. Meble retro były dawniej produkowane głównie z płyt fornitowych, co stanowi najbardziej rozpoznawalny element z dawnych lat. Najważniejsze cechy tych stylowych krzeseł to:

– komfortowe, głębokie siedziska,
– szeroko rozstawione nogi,
– małe nóżki.

Warto też zauważyć, że krzesła te zazwyczaj były tapicerowane, dlatego chcąc nawiązać do mebli z lat 60, warto zdecydować się na obicia w ciekawych kolorach. Ten sezon z całą pewnością należeć będzie do takich kolorów jak: bordo, turkus, żółć, chaber. Są to bardzo żywe, wyraziste kolory, które na pewno ożywią wnętrze. Producenci polecają także wzorzyste obicia, np. w paski lub groszki. Taki ciekawy akcent docenią goście.

2. Styl shabby chic

Ten styl jest niezwykle miły i uroczy, będzie idealny do większych salonów, w których przebywać będzie duża rodzina. Jest to też bardzo romantyczny sposób na wnętrza, który daje możliwości relaksu i wypoczynku. Krzesła stylowe shabbt chic są też klasyczne i najczęściej jasne. Posiadają one bardzo subtelne zdobienia, oparcia są rzeźbione, co nadaje wnętrzu elegancji. Styl shabby chic jest uroczy i ciepły, stąd też wielu ludzi chętnie się na niego decyduje. Krzesła te są także tapicerowane, jednak nie w żywych, a jasnych, pastelowych kolorach. Głównie dominuje biel, beż, także szarości. Jeszcze ciekawszy efekt można uzyskać wybierając meble fabrycznie postarzane.

Krzesło Ludwik

Do bardziej stylowych mebli należeć będzie krzesło stylowe Ludwik. Te posiada pięknie zdobione, wykręcane nogi, tapicerowane siedziska i często podłokietniki. Takie meble wybierane mogą być do większych salonów, ponieważ zajmują one nieco więcej miejsca. Gdy chcemy, by przy stole znalazło się sześć lub więcej takich krzeseł, to również stół będzie musiał mieć pokaźne rozmiary.

Meble stylowe do salonu – sof

Trudno wyobrazić sobie jakikolwiek salon bez jakościowej sofy. Te, poza krzesłami, stanowią niezbędny element wyposażenia każdego domu. Sofy także powinny być wygodne i przede wszystkim estetyczne. Wypoczynek w dobrze urządzonym i praktycznym salonie sprawia o wiele więcej przyjemności.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź