Wynajem mieszkania, domu – z czym to się wiąże?

1

Współczesny model życia zmienia się z roku na rok, a wraz z nim potrzeby człowieka. Ludzie emigrują, posiadają kilka nieruchomości, którymi niekoniecznie wiedzą jak gospodarować lub chcą dobrze zainwestować swój kapitał, a nie wiedzą jak. Czy istnieje lekarstwo doskonałe?

Każdy z nas posiada znajomych, którzy wynajmowali, bądź najmują mieszkania. Ci pierwsi zapewne poznali już niektóre problemy z tym związane, Ci drudzy z kolei sądzą, że jest to bezproblemowe. Z jakimi kłopotami borykają się wynajmujący i jak się ich ustrzec?

Najważniejszym elementem, na który warto zwrócić uwagę to fakt, że wynajem nieruchomości nie kończy się na znalezieniu najemcy, a tak naprawdę dopiero się od tego zaczyna. To czy odpowiednio poprowadzimy wynajem sami bądź zlecimy taką obsługę profesjonalnej firmie zarządzającej wynajmem, będzie w największym stopniu decydowało o korzyściach lub nawet stratach płynących z inwestycji.

Odpowiednia umowa sporządzona na podstawie kodeksu cywilnego, elementów konkretnych ustaw, wykluczająca wszelkie klauzule abuzywne, sprawdzenie najemców pod kątem wypłacalności i ewentualnych przyszłych kłopotów z eksmisją, rzetelne sporządzanie protokołów zdawczo-odbiorczych, rozliczanie najemców ze stanów liczników, a nie prognoz rachunków oraz obciążanie najemców adekwatnymi kwotami do poniesionych strat to tylko kropla czynników w morzu problemów związanych z wykorzystywaniem potencjału nieruchomości. Warto jednakże zaznaczyć, że w dobie dzisiejszych propozycji inwestycyjnych, nieruchomości okazują się bardzo atrakcyjne.

Odpowiednio przeprowadzając całą procedurę zakupu mieszkania pod wynajem oraz wynajmu – wynajmujący może zyskać do kilkunastu procent już przy samym nabyciu oraz nawet 10% rocznego zysku z wynajmu.

Ze względu na fakt, że wynajem mieszkań oraz domów w naszym kraju wciąż raczkuje, a właściciele swoich nieruchomości wartych po kilkaset tysięcy nadal nie są w pełni świadomi swoich praw – firm działających w pełni na korzyść wynajmujących oraz egzekwujących wszystkie ich prawa jest niewiele.

Udało nam się znaleźć jedną z nielicznych – będących zarazem liderem w branży zarządzania najmem, zarówno pod względem obecności na rynku, jak i poziomu oferowanych usług.

PROTECTRENT wychodzi z inicjatywą do swoich klientów z najszerszą ofertą usług, proponując przejęcie wszelkich możliwych obowiązków z wynajmującego na siebie tak, aby inwestycja w postaci nieruchomości mogła być traktowana na równi z lokatą bankową.

Firma oferuje:

 • Pośrednictwo w zakupie inwestycyjnym z gwarancją zwrotu nawet na poziomie 6% rocznie
 • Pośrednictwo w remoncie oraz meblowaniu nieruchomości tak, aby dokonane inwestycje mogły jedynie zwiększyć rentowność
 • Kompleksową obsługę wynajmowanej nieruchomości
 • Wyjście z inwestycji w korzystnym momencie sprzedażowym, bądź na życzenie klienta
 • Rozliczenia podatkowe zarówno w formie ryczałtu ewidencjonowanego, jak i skali podatkowej (zasady ogólne) w tym deklaracja roczna PIT
 • Windykację należności od nierzetelnych najemców
 • Eksmisję niewypłacalnych lokatorów

Przejęcie obowiązków z wynajmującego w postaci:

 • Obsługi finansowej nieruchomości (dokonywanie płatności do spółdzielni mieszkaniowej, dostawców prądu, gazu, wody i innych), rozporządzanie kluczami i gwarancjami do sprzętów AGD i RTV, archiwizację dokumentów przez okres minimum 6 lat
 • Sporządzania profesjonalnej oferty wynajmu wraz ze zdjęciami uwydatniającymi zalety nieruchomości
 • Wszelkich formalności związanych z wynajmem tj. sprawdzeniem wiarygodności najemcy przed wynajmem, sporządzenie odpowiednio zabezpieczonej umowy najmu, protokołów zdawczo-odbiorczych, rozliczanie najemców z zużytych mediów na podstawie stanów liczników oraz faktycznych kosztów związanych z utrzymaniem nieruchomości, rozliczanie najemców z ewentualnych zniszczeń – w tym prawidłowe egzekwowanie od nich tych należności
 • Kontaktu z najemcami
 • Rozliczeń podatkowych zarówno w formie ryczałtu ewidencjonowanego, jak i skali podatkowej (zasady ogólne) w tym deklaracji rocznej PIT
 • Podczas wyjścia z inwestycji – czerpanie korzyści z wynajmowanej nieruchomości do samego faktu przepisania prawa własności na nabywcę

Z uwagi na fakt, że zarówno zakup nieruchomości pod inwestycję, jak i dalsze zarządzanie wynajmem wiąże się z szeroką gamą problemów – warto zlecić to profesjonaliście w branży.
Liderzy, tacy jak PROTECTRENT potrafią na siebie zarobić poprzez rozliczenia mediów, kosztów związanych z wynajmem oraz indywidualnym badaniem rynku pod każdą z nieruchomości. Nie odczujemy kosztu ich usługi, a na pewno zdejmiemy znaczny ciężar ze swoich barków.

Więcej o tej usłudze można dowiedzieć się przechodząc na stronę > Opieka nad mieszkaniem PROTECTRENT

wynajem-mieszkania

Podziel się ze znajomymi

1 komentarz

Pozostaw odpowiedź