Zalety stropodachu wentylowanego dwudzielnego

0

Dom to miejsce, które powinno stanowić dla nas azyl. Z tego powodu niezwykle ważne jest, aby już w fazie projektu pomyśleć o doskonałej izolacji termicznej i akustycznej. Aplikacja specjalnej otuliny wokół instalacji ogrzewania centralnego czy eliminacja wszystkich mostków termicznych to zabiegi, które skutecznie zlikwidują ryzyko utraty ciepła. Szczelne okna oraz energooszczędne urządzenia również pozytywnie wpłyną na komfort użytkowania oraz zadbają o nasze finanse. Okazuje się, że przyczyną niewłaściwej izolacji termicznej może być nieprawidłowo skonstruowany strop. Z tego powodu warto na etapie projektowania i wykonania zadbać o prawidłową konstrukcję stropodachu dwudzielnego z uwzględnieniem koniecznego prześwitu wentylacyjnego, a następnie potraktować go specjalnymi materiałami. Rynek budowlany stale się rozwija i obecnie mamy do wyboru coraz więcej funkcjonalnych produktów.

Budowa stropodachu wentylowanego

Każde pomieszczenie w domu powinno charakteryzować się jak najwyższym komfortem użytkowania. Jakość powietrza, którym oddychamy ma bardzo duże znaczenie. Wpływa ona bowiem na nasze zdrowie i ogólne samopoczucie. Podwyższona wilgoć może być przyczyną częstego przeziębienia oraz nieprzyjemnego zapachu w mieszkaniu. Jednym z zabiegów, które obniżą poziom gromadzącej się pary wodnej jest montaż solidnych i wysokich fundamentów cechujących się dużą gęstością. Kolejnym, najczęściej rekomendowanym rozwiązaniem jest budowa stropodachu wentylowanego. Oddziela on najwyższą kondygnację od przestrzeni zewnętrznej. Jest to nieużytkowana powierzchnia, którą można porównać do poddasza. Podłoże potraktowane materiałem izolacyjnym pozwala zachować optymalną temperaturę powietrza w domu. To właśnie w stropodachach wentylowanych gromadzi się zebrana para wodna. Powietrze przepływa wraz z nią między ocieplonym podłożem a dachem, którego powierzchnia pokryta jest warstwą tworzywa wodoszczelnego. Pamiętajmy, że poszczególne rozwiązania muszą być uwzględnione już w fazie projektu. Podczas planowania powierzchni domu warto zapoznać się z katalogiem rozwiązań architektoniczno-budowlanych prezentowanym przez Isover. Wymienione projekty mogą stanowić doskonałe źródło inspiracji.

Zalety stropodachu wentylowanego

Być może niektórych użytkowników zdziwi niska temperatura powietrza panująca na poddaszu. Sprawia ona jednak, że stropodach posiada wiele zalet. Dzięki niej w miesiącach zimowych nie ma ryzyka podtapiania śniegu, zalegającego na dachu. Latem z kolei nie wytwarzają się pęcherze pod warstwą papy. Ciągły i swobodny przepływ pary wodnej eliminuje natomiast ryzyko tworzenia się zawilgoceń. Użytkownik nie będzie musiał zmagać się z grzybem czy pleśnią. Materiał ocieplający sprawia z kolei, że znika źródło przymarzania. Stropodach stanowi zatem doskonałą izolację cieplną i wilgotnościową. Co więcej jego eksploatacja jest długotrwała i bezproblemowa.

Materiał ocieplający

Najlepsza izolacja to skutek montażu odpowiednich materiałów ocieplających. Znajdująca się w ofercie Isover wełna mineralna jest prosta w aplikacji nawet w trudno dostępnych miejscach. Co więcej, prace związane z aplikacją produktu nie są uciążliwe dla mieszkańców budynku. Materiał jest również lekki, trwały i nie osiada z upływem czasu. Wszystko to świadczy o ekonomicznych właściwościach produktu, a przecież są one niezwykle ważne na każdym etapie budowy.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź