Zalety wykończenia mieszkania przez dewelopera

0

Gdy kupiliśmy mieszkanie w surowym stanie, to aby w nim zamieszkać, musimy najpierw je wyremontować. Możemy zrobić to na własną rękę lub skorzystać z oferty wykończenia „pod klucz”. Oznacza to, że firma deweloperska zrobi to za nas.

Wykończenie własnoręczne

Wielu Polaków, którzy kupili nowe, nieużywane mieszkanie, postanawia wyremontować je na własną rękę. Wszelkie prace możemy zacząć wykonywać dopiero po odebraniu kluczy. Wówczas, jeżeli sami nie czujemy się na siłach zrobić wszystkiego samodzielnie, jesteśmy zmuszeni wynająć fachowców (lub prosić o pomoc połowę rodziny, znajomych lub znajomych znajomych).  Dlaczego tak wielu stawia na takie rozwiązanie? W przeważającej większości kryje się za tym brak zaufania do dewelopera i przeświadczenie, że mieszkanie nie zostanie wyremontowane zgodnie z planem. Jednak musimy sobie zdawać sprawę z tego, że taki remont może trwać bardzo długo, a ponadto musimy poświęcić sporo czasu na kontrolowanie postępów – fachowcy lub znajomi mogą coś spartaczyć.

Na czym polega wykończenie „pod klucz”?

Decyzja o wyremontowaniu lokalu przez dewelopera staje się jednak coraz bardziej popularna. Firmy deweloperskie współpracują z architektami czy projektantami wnętrz, którzy opracowują oferty wykończeniowe. Kupujący zdecydowany na taką usługę może dowolnie wybrać materiały, które zostaną użyte do wykończenia lokalu. Firmy deweloperskie oferują w tym celu kilka pakietów.

Zalety wykończenia „pod klucz”

Pierwszą z zalet jest precyzyjne oszacowanie kosztów całego przedsięwzięcia – usługę wycenia się w przeliczeniu na metr kwadratowy powierzchni mieszkania. Ceny wahają się od ok. 500 do 1300 zł/m2 – zależy to od wybranego przez klienta standardu wykończenia.

„Decydując się na opcję wykończeniową przez dewelopera, uzyskasz niższy o 8% podatek VAT na materiały wykończeniowe, ponieważ firmy deweloperskie kupują materiały po cenach hurtowych. Ponadto wykorzystywane surowce pochodzą od najlepszych producentów, co daje pewność najwyższej jakości” – zapewnia specjalista z firmy Ronson Development. Bardzo często niższy jest także koszt podwykonawców, którzy – podobnie jak projektanci wnętrz – współpracują z przedsiębiorstwem.

Oszczędzamy także czas oraz energię. Po pierwsze, nie musimy przeglądać tony katalogów lub spędzać wielu godzin w sklepach budowlanych czy na stronach internetowych, aby znaleźć odpowiadające nam płytki do łazienki czy klamki do drzwi – wszystko to możemy wybrać z jednego folderu, który dostarczy nam deweloper. Snu z powiek nie będzie nam także spędzać aranżacja pomieszczeń. A jeżeli nie mamy do tego talentu, skorzystanie z rad projektantów wnętrz może być dla nas nieodzowne. Po drugie, po skorzystaniu z opcji „pod klucz” możemy od razu wprowadzić się do mieszkania. Wiele firm oferuje jeszcze jedno udogodnienie – przeważnie roczną gwarancję na wykonane usługi.

Decydując się na wykończenie naszego mieszkania przez firmę deweloperską, nie będziemy musieli w niedługim okresie czasu poprawiać czegoś, co zrobił zatrudniony przez nas tani „fachowiec”. Co więcej, nasz lokal mieszkalny będzie wyglądał tak, jakby został wyjęty z katalogów wnętrzarskich.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź