Co zrobić, by nasza zmywarka pracowała wydajniej?

0

Zmywarka jest obecnie dość popularnym sprzętem w wielu domach. Nic dziwnego, ponieważ rzeczywiście ułatwia i przyśpiesza wykonywanie domowych obowiązków. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że aby dobrze działała, musimy się z nią odpowiednie obchodzić. O czym pamiętać, jeśli chcemy, by naczynia były perfekcyjnie czyste, a urządzenie spisywało się bez zarzutu?

Odpowiedni środek myjący

Niewątpliwie istotne są detergenty, których używamy. Konieczny jest nie tylko płyn myjący, lecz także sól, która zmiękcza twardą wodę oraz nabłyszczacz. Na rynku jest bardzo duży wybór różnych specyfików, które można zakupić oddzielnie albo pod postacią specjalnej tabletki 3 w 1. Zawiera ona odpowiednią dawkę wszystkich niezbędnych środków i starcza na jedno mycie. Wiele osób ceni sobie właśnie ten ostatni produkt, przez wzgląd na wygodę. Nie ma też obawy, że czegoś dodamy więcej, albo zbyt mało. Bardzo istotną rzeczą jest, aby zakupić dobre i skuteczne tabletki do zmywarki, od ich jakości bowiem zależy to, czy nasze naczynia będą perfekcyjnie czyste. Dlatego wybór właściwego środka myjącego wpływa na efekt mycia. Warto mieć tego świadomość.

Systematyczne czyszczenie

Jeśli chcemy mieć czyste naczynia, to również sama zmywarka musi być utrzymana w idealnej czystości. Podczas codziennej pracy zbierają się w niej resztki jedzenia, tłuszcz, osady, które nie tylko mają styczność ze szklankami, talerzami, czy sztućcami pogarszając efekty mycia, lecz są też siedliskiem groźnych dla zdrowia bakterii. Dlatego tak istotne jest, aby regularnie czyścić sprzęt. Jak to robić?

Jak myć zmywarkę?

Każdy producent podaje w instrukcji obsługi informacje na temat tego, które elementy można zdemontować, a które nie. Na pewno niezbędne jest przynajmniej raz w tygodniu dokładne wyczyszczenie filtrów płynem do naczyń pod bieżącą wodą. Natomiast resztki kamienia usunąć można na przykład wodą z octem. Podatne na zabrudzenia są też drzwi urządzenia, które codziennie dotykamy brudnymi rękami.

Najlepiej jest przetrzeć je wilgotną ściereczką. Przyjrzeć również trzeba się uszczelkom, w których zakamarkach zbiera się dużo brudu. Na koniec jeszcze czeka nas umycie całego wnętrza. Jednak na szczęście nie jest konieczne samodzielne czyszczenie każdej części osobno. Wystarczy wsypać do podajnika sodę oczyszczoną, a na dno zmywarki wlać szklankę octu. Po ustawieniu programu z wysoką temperaturą otrzymamy w efekcie idealnie czystą komorę, z której można korzystać bez obaw. Ostatni krok warto wykonać przynajmniej raz w miesiącu.

Powyższe kwestie powinny wziąć sobie do serca osoby, którym zależy na tym, aby sprzęt sprawował się bez zarzutu, a naczynia były nieskazitelnie czyste. Należy o tym pamiętać i nie zaniedbywać takich czynności, ponieważ przedłużą one żywotność AGD. Dlatego, kiedy liczymy ilość zaoszczędzonego czasu, w związku z używaniem zmywarki, to należy oczywiście odjąć czas poświęcony na jej umycie. Jednak ostatecznie i tak jest to mniej, aniżeli spędzilibyśmy nad zlewozmywakiem, myjąc wszystko samodzielnie. Z tego względu tak wiele osób decyduje się na taki zakup.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź