5 powodów, dla których warto umieścić obrazy w sypialni

0

Odpowiednia aranżacja sypialnia pozwoli jej gościom i mieszkańcom zaznać nie tylko pozytywnych wrażeń wizualnych, ale również będzie sprzyjać dobremu w niej nastrojowi oraz poczuciu komfortu i relaksu. Aby zachować równowagę w jej dekoracji, powinniśmy wybierać dodatki, które będą podkreślać jej walory. Skłanianie się ku tym, które mogłyby przytłoczyć główne elementy jej wyposażenia (takie, jak np. łóżko), mogłoby spowodować niezbyt atrakcyjny efekt.

Dlatego to właśnie w sypialni warto postawić na rozwiązania, które sprawdzały się już od wieków. Jednym z nich są oczywiście obrazy na płótnie. Eleganckie, dopasowane stylistycznie do wystroju pomieszczenia, będą nie tylko pięknie je zdobić, ale również budować właściwy dla niego klimat.

Przygotowaliśmy dla Was 5 powodów, dla których to właśnie ten typ dekoracji jest idealny do pokoju sypialnianego.

1. Odrobina klasyki nada wnętrzu wyjątkowego wyrazu

Obrazy do sypialni wykonane na tradycyjnym malarskim płótnie nadadzą wnętrzu naprawdę wyjątkowego wyrazu. Wydawać by się mogło, że tego typu rodzaj sztuki przeznaczony jest jedynie dla jej koneserów, a obrazy przygotowane przez malarza będą wyglądać dobrze jedynie w klasycznych wnętrzach. Jak się okazuje nic bardziej mylnego. Obrazy na płótnie będą wyglądać równie dobrze w pomieszczeniach stylizowanych na dawny styl, jak i tych zgodnych z aktualnymi trendami. Jedyne, co tak naprawdę będziemy musieli dostosować to to, co znajduje się na płótnie, a także rodzaj ramy.

Obrazy do sypialni będą miały szczególny impakt na wnętrza, które utrzymane w są w stylizacjach surowych, industrialnych, także skandynawskich. Wykorzystywane w nich kolory ziemi, złamane biele i inne proste zabiegi kolorystyczne będą stanowić idealne tło dla ciekawych obrazów naściennych. W ich przypadku możemy pokusić się nawet o wybór nieco odważniejszych grafik, które ożywią wnętrze lub odwrotnie nadadzą mu bardziej nastrojowego klimatu.

Obrazy na ścianę mogą nie tylko odmieniać daną aranżację, ale również ją zgrabnie uzupełniać. Wszystko zależne jest od tego, jaki obraz wybierzemy i czy będzie on skupiał całą uwagę gości, czy też wręcz przeciwnie – harmonijnie uzupełniał pozostałe elementy aranżacji.

2. Szerokie możliwości dostosowania

Obraz do sypialni wcale nie musi być tym, który namaluje dla Ciebie malarz pod wpływem swojej własnej impresji. Wręcz przeciwnie, teraz możesz zdecydować się na obraz wydrukowany na płótnie, który będzie przedstawiał to co Ty sobie konkretnie zażyczysz. Może być to ulubione zdjęcie z wakacji, czy też grafika, która zdobyła Twoje szczególne uznanie. Wiemy doskonale, że internet to potężna “kopalnia” nieodkrytych talentów. A wystarczy wejść tylko na jeden z popularnych serwisów społecznościowych, aby przekonać się, że grafik idealnych do wnętrza sypialnianego – które będą wpasowywać się w nasze gusta – znajdziemy tysiące. I z trudem przyjdzie nam podjęcie ostatecznego wyboru.

Firmy, które zajmują się drukowaniem cyfrowych obrazów na płótnie, mogą stworzyć obraz naszych marzeń. Pamiętajmy jednak o tym, że obraz jest tym lepszej jakości, im wyższa jest jakość pierwowzoru. Zadbajmy o to, aby grafiki, które przedstawimy fachowcom były wysokiej rozdzielczości.

3. Nastrojowość i klimat

Wróćmy jeszcze do aspektów związanych z oddziaływaniem płótna na odbiorców. Obraz na ścianę w tej kwestii może naprawdę zdziałać “cuda”. Oczywistym jest, że wygląd gołych ścian nie napawa nas żadnym odczuciem. A w niektórych przypadkach możemy pomyśleć, że właściciel owej sypialni jest człowiekiem pozbawionym pasji i wyobraźni. Płótna umieszczone nad wezgłowiem łóżka mogą działać stymulująco i zachęcająco. Zmysłowe, zabarwione nutką dyskretnej sensualności i pobudzające bicie serca – o takie dzieła sztuki właśnie nam chodzi. Dzięki nim nawet po najbardziej ponurym dniu powrót do sypialni może okazać się pełny wrażeń. Jeśli nie zależy nam na takim odbiorze, możemy zdecydować się na obraz, który będzie napawał nas optymizmem i sprawiał, że poczujemy się komfortowo. Takie obrazy do sypialni sprawią, że z radością będziemy witać nowy dzień, a spojrzenie na niego wieczorem pozwoli nam doznać uczucia ukojenia.

4. Wspomnienia w formie obrazu

Nie ma chyba lepszego miejsca na ulubione zdjęcia niż sypialnia. Jednak po co ograniczać się do małych ramek, które postawić możemy na biurku lub kredensie, gdy mamy możliwość zawieszenia ulubionych fotografii na ścianie. Do sypialni idealnie sprawdzą się romantyczne i kojące krajobrazy, które przywoływać będą miłe wspomnienia z wakacji z ukochaną osobą. Jeśli mamy ochotę może to być również coś odważniejszego – np. zmysłowy akt partnerki. Zapewne z trudem będziemy nam wtedy zasnąć bez okazania sobie wzajemnej miłości.

5. To jest prostsze niż myślisz!

Zamówienie obrazu na płótnie wcale nie jest takie trudne, jak mógłbyś/mogłabyś się spodziewać. Tak naprawdę nie musisz kontaktować się nawet z konkretnym artystą, a wystarczy, że wybierzesz firmę, która w ramach swoich usług oferuje wydruk grafik i obrazów na tradycyjnych płótnach.Jedną z firm, która sprzedaje obrazy na płótnie jest sklep internetowy Świat Obrazów, do którego serdecznie zapraszamy.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź