Farba w sprayu – odkryj nowy sposób na oryginalne wykończenie wnętrza!

0

Farba w sprayu często kojarzy nam się z napisami i rysunkami – nie zawsze estetycznymi – pojawiającymi się nielegalnie na ulicach miast. Tymczasem jest to świetne narzędzie dekoratorskie, bardzo pomocne w pracach wykończeniowych

Farba w sprayu – sposób na dekoracje do domu

Podstawową zaletą farby w sprayu jest proste, szybkie i bezproblemowe nakładanie. Nie musimy przygotowywać zestawu akcesoriów – wałków, pędzli, kuwet malarskich. Wystarczy malowany przedmiot postawić lub położyć na papierze lub folii, a następnie spryskać preparatem. Uzyskana powierzchnia ma jednolity kolor, farba jest dobrze rozprowadzona. Nie powstają zacieki ani nierówności. Kolorowa farba w sprayu to świetny sposób na odświeżenie różnych elementów wyposażenia domu. Za jej pomocą możemy pomalować takie przedmioty jak doniczki, wazony, ramki, świeczniki – właściwie wszystko, co tylko sobie wymyślimy.

Malowanie mebli za pomocą farby w sprayu

Farba w sprayu nadaje się również do renowacji mebli. Dzięki niej w prosty sposób pomalujemy krzesło, stół czy szafkę. Stworzy idealnie równą powłokę nawet na powierzchni pokrytej rzeźbionym wzorem, co jest bardzo trudne do osiągnięcia w przypadku malowania pędzlem czy wałkiem.

Farby w sprayu do zadań specjalnych – brokat, imitacja kamienia, matowe szkło

Na rynku dostępne są farby w sprayu w bogatej gamie kolorystycznej. Istnieją także produkty wyjątkowe, tworzące powłoki o niezwykłych walorach estetycznych. Brokat w sprayu nakładać można na ceramikę, szkło, drewno, tekturę, metal. Dzięki niemu ożywimy różnego rodzaju detale w mieszkaniu – wazony, ramki zdjęć czy lustra. Niezwykły efekt da zastosowanie farby imitującej kamień; możemy za jej pomocą zamienić zwykłą plastikową doniczkę w granitową donicę, a krawężnik z betonu w wyrób kamienny. Kolejny efekt specjalny, który osiągnąć można, stosując odpowiedni preparat w sprayu, to matowe szkło. Farba ta sprawdzi się na przykład wtedy, gdy chcemy, by szyba nie była przezroczysta, ale chroniła przed wzrokiem postronnych osób.

Farby metaliczne i tablicowe

Metaliczne farby w sprayu, imitujące złoto, srebro czy chrom, pomogą w tworzeniu różnego rodzaju ozdób, nie tylko świątecznych. Za pomocą aerozolu stworzyć można także tablicę do pisania kredą. Farba tablicowa w sprayu dobrze pokryje powierzchnie drewniane, metalowe oraz szklane.

Lakier w sprayu ułatwi pracę

W postaci sprayu dostępne są nie tylko farby, ale także lakiery służące do zabezpieczania malowanych powierzchni. Warto zdecydować się na ich zastosowanie w przypadku przedmiotów narażonych na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, takich jak deszcz i śnieg. Konieczne może okazać się również pokrycie lakierem mebli narażonych na działanie wody wewnątrz domu – w kuchni czy w łazience.

Farba w sprayu to bardzo pomysłowy sposób na dekorację wnętrza. Dzięki niej pomalujemy różnego rodzaju elementy wyposażenia oraz odnowimy meble. Miłośnicy grafik wielkoformatowych mogą oczywiście pokusić się również o własnoręczne stworzenie obrazu na ścianie. Farba w sprayu sprawdzi się również, jeśli chcemy odwzorować na ścianie szablony.

Podziel się ze znajomymi

Pozostaw odpowiedź